1 Kg Kaç Kalori

1 Kg Kaç Kalori

Kilo vermek isteyen kişiler sıklıkla birçok yönteme başvuruyor. Kısa sürede kilo vermek istiyor ve form tutmayı amaçlıyorlar. Diyet yaparak ve spor yaparak sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz mümkündür.  Kendi başınıza kilo veremiyorsanız uzman diyetisyenlerden yardım almanız gerekebilir. Kilo vermek sanıldığı kadar kolay değildir. Kilo vermek için yapmanız gereken ve harcamanız gereken kaloriler bulunuyor. Kalori yakabilmek için yapmanız gerekiyor. Spor yaptığınız takdirde belli bir süre sonra yağ yakımı gerçekleşir. Bu yüzden sporun  ilk 30 dakikasında vücuttaki karbonhidrat ve ödemler atılır. Sporun 30 dakikasından sonra yağ yakımı gerçekleşir. Bu yüzden sporu etkin olarak günde 1 saat yürüyüş ile destekleyebilirsiniz.

Bir Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Harcamak Gerekiyor

Ortalama 1 kilo verebilmek için 7000 kalori harcamanız gerekiyor. 7000 kalori yakabilmeniz için aralıksız 10 saat yürümeniz gerekiyor. Ayrıca 7000 kalori harcadığınız zaman beslenme düzeninizi değiştirmeden kilo vermek kolay olabilir. Kilo vermeye hızlı bir şekilde isteyen kişilerin bir kez daha düşünmesinde fayda vardır. Çünkü bir kilo verebilmek için yaklaşık olarak beş altı gün gerekebilir. Ortalama 7000 kalori harcamanız gerekiyor. Kilo vermek bu yüzden zorlu bir süreçtir. Sabırlı ve istikrarlı bir şekilde ilerlerseniz, kolay şekilde kilo vermeniz mümkün olacaktır.

Kilo Verme Sürecini Su İle Destekleyin

Kilo verme sürecini hızlı bir hale getirebilmek için günde 2,3 litre su içmemiz gerekiyor. Kilo verme sürecinde su içmek oldukça önemlidir. Vücuttaki ödemin vücuttan atılmasını sağlar. Metabolizmayı hızlandırır. Günlük su tüketimine dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca yapacağınız diyetleri spor ile eşzamanlı olarak yaparsanız, kilo vermeniz daha hızlı şekilde gerçekleşir. Kilo vermek kolay bir süreç değildir. Bu yüzden sabırlı ve azimli olarak ilerlemeniz gerekiyor.

 

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri