1000 Kalorilik Diyet Listesi

1000 Kalorilik Diyet Listesi

Günlük hayatta kilo sorunu yaşayan birçok erkek ve kadın bulunuyor. Genellikle kilo vererek sağlıklı bir vücuda kavuşmayı amaçlanıyor. Diyet listeleri ile kilo vermek mümkündür. Kilo vermek için yapacağınız diyet listesinin metabolizmanıza uygun olması oldukça önemlidir. Diyet yapılırken kalori hesabı diyet yaparsanız daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Kalori hesabı diyetler kişiyi daha az yemeye teşvik eder.

 1000 Kalorilik Diyet Listesinde Neler Var

1000 kalorilik diyet listesi ile kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz. Kilo vermek için yiyeceğiniz ürünlerin miktarını ayarlayarak ve  kalorilerini hesaplayarak, sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. 1000 Kalorilik diyet liste örneği;

  • Sabah: 1 adet haşlanmış yumurta, 2 adet tam ceviz bir dilim peynir, domates, salatalık 3 adet zeytin
  • Ara öğün: 1 adet elma
  • Öğle Yemeği: 6 kaşık sebze yemeği, Bir dilim kepek ekmeği, sınırsız yeşil salata
  • Ara öğün: 10 adet kuru üzüm
  • Akşam yemeği: 60 gram tavuk veya et, bir kepçe çorba, 4 kaşık yoğurt
  • Ara öğün: bir çay bardağı sıcak süt

1000 kalorilik diyet listesi bu şekildedir. İçerisindeki yemekler ve öğünler yer değiştirebilir. Düşük kalorili diyet listesi ile kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Kilo Vermek İçin Bol Bol Su

Kilo vermek için günde ki buçuk litre su içmeyi mutlaka ihmal etmeyin. Su içerek yağlarınızı yakabilir ve kilo verebilirsiniz. Ayrıca diyet ile birlikte çeşitli bitki çayları tüketerek yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Özellikle yeşil çay ve kiraz saplı çaylar zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Herhangi bir sağlık sorununuz yok ise günde 3 fincan yeşil çay tüketmeniz öneriliyor. Diyete sporla desteklerseniz kalıcı ve etkili kilo vermeniz mümkündür.

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri