15 Temmuz İle İlgili Sözler

15 temmuz ile ilgili sözler

Bak şu bayrağa hainlere gülecek renk var mı üzerinde… Bak şu Türk’e tanklara geçit verecek göz var mı? Bu ülkenin yiğitleri var her biri kız ve oğlan aklına darbe doğanı, boğan.15 Temmuz İle İlgili Sözler

Atalarımız vermemişse 7 düvele bu vatanı biz vermeyiz dünün hainine emanetimizi, 15 temmuz gibi niceleri geldi ve geçti her biri şanlı tarihe gömüldü.

Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaşta mısın bilinmez ey Türk oğlu… Ama fatih’in emanetine sahip çıkacak yaştasın, özgürlüğün ruhunu gösterdin 15 temmuzda.

Bir darbeden daha fazlasıydı 15 temmuz ve bir kahramanlıktan daha fazlasıydı susması tankların.

Osman paşanın plevne’deki kahramanlığıydı köprüdeki kahramanlığın, Avrupa’nın kokuşmuş saldırısıydı 15 temmuz darbe girişimi.

15 Temmuz İle İlgili SözlerHer biri ezileceğini bile bile yürüdü tankların üzerine, o geçe sema inledi, Avrupa Türklerin yürek sesini dinledi ve bir kere daha bilindi Türklere 15 temmuz vız gelirdi.

145 gün plevne’yi aç ve susuz savunan kahramanın adıydı atan, bir gecede mi yok olacak bu aziz vatan.  Değil 15 temmuz kıyamete kadar aynı kan aynı soy savunur atasının emanetini.

Düşman şekil değiştirip içimize sızmış, 15 temmuzda çıkardı maskesini ama her maskeyi düşürecek yiğitler gösterdi o gece kendini.

Sıcaktı 15 temmuz mevsimden değil tankların alevinden, sesliydi… çok sesli hem iyi hem de kötü sesler, sıcak yerini bir anda serinliğe bıraktı ve bastırdı şanlı ecdadın torunlarının sesi kötüleri.

Bizler Türk’üz kaç 15 temmuz gördük kahpeliğin doruk yaptığı.. Şekil değiştirir, suret değiştiririz ama ruhumuzu asla değiştirmeyiz.15 Temmuz İle İlgili Sözler

Abdulhamit’in orunları ise söz konusu, kanı kurur satılmış ruhların… kaç tank gördük her tank mezar oldu. Biz aynı biz, siz aynı siz.

Gafil bilemez içimizdeki ruhun şanını, ama gafil gördü 15 temmuzda içimizdeki ruhun yansımasını.

Ey! Reis sen iste dar edelim boğazı ruhu satılmış iki kuruşluk köpeklere, giydirelim katran karası geceyi üzerlerine.

Türkün değişmeyen kaderidir ağzı kanlı itlere had bildirmek, geçse de yıllar 15 temmuzdu geride kalan tüm savaşlar.

webtoz.com

15 Temmuz İle İlgili SözlerMemleket sevgisiydi adı demokrasi bayramının, kazanmak için canlar gitse de değerdi, ülkemin tek kuru taşına.

 

 

Posted in Resimli Sözler

Uzaktan Sevmek Sözler

Posted in Şairler

İle Sözler

Posted in Güzel Sözler

karla ilgili sözler

Posted in Güzel Sözler

Yanmak İle Sözler