1500 Kalorilik Diyet Listesi

1500 Kalorilik Diyet Listesi

Kilo vermek isteyen kişiler diyet yöntemleri ile kilo verebilir ve sağlığını koruyabilir. Diyet listeleri genellikle kalori hesabı ile yapılıyor. Kalori hesabı yapılan diyet listeleri kişinin günlük alması gereken kalori hesaplayarak bu tarz diyet listeleri oluşturuluyor. Günlük alınması gereken kalori miktarı ortalama 1500 kaloridir. Bu kişinin fiziki yapısı ve fiziki dengesi ile alakalı olarak değişebilir. Buna göre kalori hesabı belirlemek için vücut kitle indeksinin bilinmesi ve buna göre kalori hesabı yapılması gerekiyor. Ortalama 1500 kalorilik diyet listesi nasıl olur? Hangi yiyecekler bulunur ve hangi yiyecekler tüketilir?

Diyet Listesi 

  • Sabah: Bir dilim peynir, 1 adet yumurta, 1 dilim tam buğday ekmeği, domates, salatalık, yeşillik, 5 adet zeytin bir ara ceviz
  • Ara öğün: bir bardak süt bir porsiyon elma
  • Öğle Yemeği: 8 kaşık sebze yemeği, yeşil salata, bir dilim ekmek, 1 kâse yoğurt
  • Ara öğün: 1 adet meyve
  • Akşam: 100 gr tavuk, et veya balık, salata, 1 kâse çorba
  • Ara: 1 bardak süt, kuru meyve

Hemen hemen 1500 kaloriye denk olan diyet listesi sağlıklı ve güvenilir bir diyet listesidir. Her türlü vitamin ve mineral içeren gıdalar diyet listesinde bulunuyor. Bu tarz beslenerek kolay bir şekilde kilo verebilir, yağ yakımı gerçekleştirebilirsiniz.

Kilo Vermek İçin Öneriler 

Kilo verebilmek için ek olarak yürüyüş yapmanız önemlidir. Yürüyüş yaparak sağlıklı bir şekilde kilo verebilir ve vücudunuzdaki fazla yağları bu şekilde atabilirsiniz. Ayrıca günlük 2,5 ile 3 litre arasında su tüketimi önemlidir. Bunlara ek olarak yapacağınız bitki çayları zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Yeşil çay, zencefil ve zerdeçal çayı adaçayı, kiraz saplı çaylar zayıflama konusunda etkiye sahiptir. Düzenli diyet listesi ve sağlıklı spor yöntemleri ile kalıcı kilo verebilirsiniz.

 

 

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri