2019 KPSS Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

2019 KPSS Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Kamuda çalışmak isteyenler için KPSS sınavına özellikle ön lisans, ortaöğretim veya lisans mezunlarına göre farklı dönemlerde uygulanmaktadır.

KPSS sınavına katılmak isteyenler için 2019 KPSS başvuruları ne zaman başlıyor? Sorusu en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. 14 Temmuz ile 28 Temmuz arasında yapılacak olan lisans sınavının yanı sıra 20 Temmuz ile 21 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan alan bilgisi sınavı ile bölümlere göre farklı alanlarda iş imkanı sağlanmaktadır.

KPSS Sınavı Ne Zaman?

Sınava girmek isteyenler 2019 KPSS başvuruları ile belirlenen tarihler aralığında yapacakları başvurular dahilinde sınava girmeye hak kazanabilirler. ÖSYM tarafından düzenlenecek olan sınav için belirlenen lisans sınavı başvuru tarihleri 3 Mayıs ile 15 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşmektedir.

5 oturumda gerçekleştirilecek olan sınav için belirlenen başvuru tarihinin yanı sıra mazereti olanlar için geç başvuru tarihi de bulunmaktadır. Başvuruların yanı sıra özellikle KPSS sınavı ne zaman? Sorusu da katılmayı düşünenlerin merak ettiği sorulardan biridir.

 

 

webtoz.com
Posted in Gündem

Vatandaşlık Vergisi

kıdem taminatı
Posted in Gündem

Tazminattan Vergi Kesintisi İadesi

Posted in Gündem

Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi

Posted in Gündem

İnternet Paylaşımı Ücretli Mi?