21 Gün Şekersiz Diyet Nasıl Yapılır?

21 Gün Şekersiz Diyet Nasıl Yapılır?

Hayatın adeta vazgeçilmez bir parçası haline gelen diyetler, son dönemde çeşitliliğini arttırmaktadır. Hemen hemen her insan yaşamı boyunca en az bir kez diyet listelerine ihtiyaç duymuştur. Sağlıklı beslenme için gerekli olan düzenli yeme rutinine uyum sağlamak ve fazlalıklardan kurtulmak için birbirinden farklı çok sayıda diyet listesi mevcuttur. Bunlardan biri de 21 gün şekersiz beslenme programıdır. Diyet kelimesi insanlara her zaman itici gelmiştir. Doğru olanı diyet yapmak değil de doğru beslenmeyi öğrenmektir. Doğru beslenme yolları öğrenildiği takdirde hem sağlıklı hem de ideal bir görünüme sahip olmak kaçınılmazdır.

21 Gün Şekersiz Beslenme Kuralları

21 gün şekersiz beslenme sisteminde uygulanması gereken birtakım kurallar vardır. Öncelikle programa başlamadan bu kurallar bilinmeli ve bu doğrultuda diyete başlanmalıdır.  Esmer şeker, beyaz şeker, paketli gıdalar, kek, pasta, kurabiye tarzı ürünler yenilmemelidir. Dondurma, nişastalı ürünler, asitli içecekler, beyaz ekmek, şekerli çay kahve, börek çörek gibi gıdalardan kesinlikle uzak durulmalıdır. Sigara içenlerin mümkünse sigarayı bırakması önerilir. Her gün 2,5-3 litre su tüketilmelidir. Günde en fazla 2 fincan kahve içilebilmektedir. Bu programda alkol yasaktır. Her gün mutlaka minimum 30 dakika tempolu bir şekilde yürümek gerekmektedir. Uykuda kalma süresi de oldukça önemlidir. 6-8 saat uykuda kalınmalıdır.

21 Gün Şekersiz Beslenmede Yenilebilecek Ürünler

Beslenme kuralları öğrenildikten sonra bu programda yenilebilecek gıdalara sıra gelir. Hayvansal ürünlerden yumurta, az yağlı et, balık, tavuk ve peynir yenilebilir. Kuru baklagillerden kuru fasulye, maş fasulyesi, mercimek ve nohut tercih edilmelidir. Süt ürünlerinden yoğurt, kefir, ayran tüketilmesi önerilir. Sağlıklı tohumlardan chia, keten tohumu vb. tohumlar tercih edilmelidir. Mevsim meyveleri ve sebzeleri kararında tüketilmelidir. Meyve porsiyonları 2-3 porsiyonu geçmemelidir.

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri