3 Günlük Diyet Listesi

3 Günlük Şok Diyet

Şok diyetler genel olarak önerilmez. Özellikle çok ağır olanlar, çok az katı gıda içeren ve neredeyse açlığa yakın ölüm orucu tarzı diyetlerden mümkün olduğunca uzak durmak gerekiyor. Ama bazen kilo vermek çok zor olabiliyor. Metabolizmanızın yavaşladığını düşünüp tekrar canlandırmak istiyorsanız kısa süreli şok diyetlerden birisini seçebilirsiniz. Ama öncesinde kendi sağlık durumunuzu gözetmeniz ya da doktorunuza danışmanız daha iyi olur. Yine de çok sağlıksız olmayan ve sizi kendinize getirip sağlıklı yaşama konusunda motivasyonunuza katkıda bulunacak bir şok diyet öneriyoruz.

3 Günlük Diyet Listesi

Bu diyetin temel ilkesi yağları eritmektir. Hızlı bir şekilde yağların erimesi için de proteine ağırlık vermek, yağ ve tuzdan mümkün olduğunca uzak durmak gerekiyor. İlk gün kahvaltınızı yağsız bir dilim peynir, bir dilim kepekli ya da tahıllı ekmek, şekersiz çay ve dilediğiniz kadar salatayla yapabilirsiniz. Salatada az miktarda sirke ya da limon kullansanız da yağ kullanmıyorsunuz. Ara öğün olarak bir kâse organik yoğurt ve bir yeşil elma, öğle yemeğinde ise lahana, ıspanak, mercimek gibi sebzelerden oluşan bir kâse yağsız çorba, yarım porsiyon balık, salata ve bir yeşil elma ya da onun yerine bir adet greyfurt yiyebilirsiniz. İkinci ara öğünde az miktarda diyet kraker, akşam yemeğinde ise çorba, salata ve meyve tüketebilirsiniz Meyveleri çok şeker içermeyen iki ya da üç tane olacak şekilde seçin. Son bir ara öğün olarak da yoğurt tüketin. İkinci gün sadece bir dilim ekmek ve bir haşlanmış yumurtayla kahvaltı yapın. Çay içebilirsiniz. Öğlen az yağlı sebze yemeği ve yoğurt, akşam ise çorba ve salata tüketin. Üçüncü gün az yağlı süt ve bir adet haşlanmış yumurta ile kahvaltınızı yaptıktan sonra öğlen çorba ve salata tüketin. Üçüncü gün akşam yemeği yemeyin.

Bu diyeti 3 günden fazla uygulamamanız gerekiyor. Gerektiği şekilde yapar ve porsiyonlardaki ölçüyü kaçırmazsanız üç günde iki ya da üç kilo verebilir ve metabolizmanızı uyandırabilirsiniz.

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri