32 BİT BİLGİSAYARI 64 BİT YAPMA

32 BİT BİLGİSAYARI 64 BİT YAPMA

Videoyu İzleyiniz

Bilgisayarın işletim sistemi  34 yada 64 bit olarak desteklenmektedir.  Aslında şöyle de söyleyebiliriz 64 bit işletim sistemine sahip bir bilgisayar 32 bit sistemli çalışan bilgisayardan daha hızlı ve daha performansı yüksektir. 32 bit bilgisayarı 64 bit yapma için öncelikli olarak bilgisayarınızın 64 bit’i destekliyor mu öğrenmeniz gerekmektedir.  Bunun yanı sıra da işlemci markanın modeline göre  hangi işletim sisteminin olacağını belirlemeliyiz. Bilgisayarımızın 64 bit işletim sistemi ile çalışıyor mu  öğrenmek için denetim masasından  performans bilgileri ve araçları  kısmına tıklayarak bilgileri detaylı görüntülememiz gerekir.

32 bit bilgisayarı 64 bit yapma, 32 bit işletim sistemi olan bir bilgisayarı 64 bit işletim sistemine geçirmek için donanım uygunluğuna  bakarak kontrolünü sağladıktan sonara, dosya –ayar- programlarınızı yükseltme seçeneklerini kullanarak sağlayabiliriz. 32 bit tasarlanmış bir işletim sistemine sahip bilgisayar, 64 bit işletim sistemine geçiş yapıldığında da çok rahat çalışmaktadır.

Fakat 64 bit işletim sistemine uygun tasarlanmış bir bilgisayar 32 bit’lik bir işletim sistemine sahip bilgisayarda çalışmaz.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU