5’te 5 Diyeti

5’te 5 Diyeti

5’te 5 diyetinin ismi beş günde beş kilo verilmesi hedeflendiği için böyledir. Tam olarak uyguladığınızda siz de bu diyetle kilo verebilirsiniz. Eğer metabolizmanız çok yavaşsa sonuç farklı olabilir ama en az iki kilo vermeniz mümkündür. Her zaman sağlıklı beslenme, uyuma ve egzersizden vazgeçmeseniz de bazen kilo verme hızınız düşebilir ve siz de motivasyonunuzu kaybedebilirsiniz. Böyle durumlarda farklı ve etkili bir alternatif ararsanız 5’te 5 diyetini uygulayabilirsiniz.

5’te 5 Diyeti Nasıl Yapılır?

Önce söyleyelim ki diyet boyunca şekersiz çay ya da kahve tüketilebilir. Meyveli olmayan maden suları da serbest, tabi bunların sindirimi zorlayacak şekilde abartılmaması kaydıyladır. Her diyette olduğu gibi bu diyette de bol su içilmelidir. İlk gün sadece patates yiyebilirsiniz. Yağlı ve tuzlu olmamak kaydıyla ister haşlayın isterseniz fırında yapın. Sevdiğiniz baharatlar ya da dereotuyla tatlandırarak sınırsız patates yiyebilirsiniz. İkinci gün ise sadece sebze günüdür. İster yağsız ve tuzsuz olarak haşlanmış, isterseniz çiğ olarak istediğiniz kadar sebze tüketebilirsiniz. Üçüncü gün ızgara ya da haşlanmış olarak dilediğiniz kadar tuzsuz et, dördüncü gün muz dışında istediğiniz kadar meyve, beşinci gün ise dilediğiniz kadar yumurta tüketebilirsiniz. Yumurtayı da yağsız ve tuzsuz dilerseniz baharatlı olarak hazırlayabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu diyeti uygulayanlar su içmeyi ihmal etmemelidir. Çok fazla yorulmamak kaydıyla kısa yürüyüşler ve egzersizler yapılabilir. Ama bu diyeti kesinlikle beş günden fazla uygulamayın. Her zaman yağdan verdirmediği için uzun süreli uygulanırsa kaslarda azalma meydana gelebilir. İki gün ara verip bir kere daha yapabilirsiniz ama bu tekrar da bir kereden fazla önerilmiyor. Bünyesi zayıf ve kolay hastalanan kişiler uygulamazsa daha iyi olur. Sadece kısa süreli olarak motivasyon arttırıcı diyet ürünlerinden birisidir.

 

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri