90’larda ki Unutulmayacak Oyunlar

Artık oyun oynamak için fazla zamanım yok, o yüzden bu zamanın en iyi şekilde nasıl yapılacağını araştırmaya başladım. Çoğunlukla az zaman harcayarak, keyif almak zor iştir. Şimdi sizlere 90’larda ki Unutulmayacak Oyunlar dan bahsedeceğim.

O yıllarda benim en çok sevdiğim beş oyun vardı. Bu oyunlardan neden hoşlanacağınız, neden hoşlanmayacağınız, nasıl oynayacağınız konusunda sizlere bilgi vereceğiz. Bu gibi durumların hepsini sizler için bir yetişkin olarak keşfettim. O yılların unutulmayacak oyunlarını, en az 4 saat oynamışımdır. Ve hepsini bitirmek niyetindeyim. Sizin de böyle bir niyetiniz varsa, gelin oyunlara birlikte göz atalım.

Unutulmayan Oyunlar

1. Dokunaç / Manyak Konağı Günü (1993):

1. Dokunaç / Manyak Konağı Günü (1993):

Macera Oyunları kategorisinde yer alan bu oyun, oynanış bakımından zevkli oyunlar arasında yer almaktır. Oyundaki asıl amacınız, karikatür dışında bulunan ve hiç bir anlam ifade etmeyen bulmacanın bir parçasını bulmaktır. Bu parçayı bulduğunuz takdirde, oyunda level atlamış olacaksınız. Oyunun sizler için sevilmesinin nedeni, o dönemin çizgi filmlerinin insanlar tarafından çok fazla sevilmesidir. Animasyon gibi tasarlanmış olan bu oyun, çok ilgi çekicidir.

2. Chrono Tetikleyici (1995)

90'larda ki Unutulmayacak Oyunlar

Chrono Trigger oyunu, şimdilerde JRPG türünde oyun oynayan insanların ekip çalışmasıydı. “Japon Role Playing Oyunu” anlamına gelen bu oyun bir çok türe aittir. Bu nedenle Japonya dışında tasarlanan oyunlar bile bu terimi kullanırlar. Oyundaki amaç, dünyada yer alan ipuçlarını bir araya getirmek için kesinlikle herkesle konuşan bir grup insanlarla konuşmak ve birlikte dolaşmaktır. Amacınız, dünyada oluşacak olan kıyameti önlemektir.

Oyun duygusal olarak, sizin karakterinize uygun ise eğer performansınızı daha da arttıracaktır. Oyunda yer alan çok sayıda karakter, aralarındaki mücadeleleri çözmek için çaba sarf etmeye devam etmektedir. Karakterlerin çoğu, herhangi bir kahramanlığa çağrılmadan önce, bir çağı kurtarmalı ve başka bir çağ açmalıdır. Eğer siz de oyunun, içerisinde yer alan bir karakter iseniz, bu gibi olaylara  girerek zaman geçirmeniz gerekir. O dönemi kurtarmak için geri çağrıldığınız zaman ise, hislerinizi ön plana atabilirsiniz. Dikkat edin.

Oynamak için nedenler: kişiliğin uzun karakterlerini ve karakterlerini seviyorsun, piksel sanatının güzel olduğunu düşünüyorsun, inanılmaz bir film müziğini seviyorsun.Bu oyun nereye gitmeniz ve ne yapmanız gerektiği konusunda elinizi tutmuyor. 

3. Myst (1993) ve Riven (1997)

90'larda ki Unutulmayacak Oyunlar

Bu oyunların ne kadar yaşlandığı gündemlere gelsede, unutulmayan oyunlar arasında yer almaktadırlar.

O zamanlar tam anlamıyla bir dizüstü bilgisayar olmasa da, yapboz parçalarını düz tutmak için bu oyunların etrafına kağıt parçalarıyla oynamak tamamen normaldi. Modern bir oyuncu olarak zaman zaman görsel bilgilerimin fotoğraflarını çekmek için akıllı telefonumu da kullanıyorum.

webtoz.com
Posted in Oyun

Zula yükleniyor hatası

Posted in Oyun

Pubg Sınırlama 6 Saat Yasağı

Posted in Oyun

RAGE 2 Oyun İnceleme

Posted in Oyun

Anarchy Online İnceleme