AÇILMAYAN BİLGİSAYARDAN VERİ KURTARMA

AÇILMAYAN BİLGİSAYARDAN VERİ KURTARMA 

Video Üzerinden Anlatımlar

Bazen bazı sorunlar yüzünden bilgisayarlarda açılmama sorunu olabiliyor. Bu gibi durumlarda CMD komutları ile bilgisayarlardan verileri kurtarmak mümkün.

Açılmayan bilgisayarlardan verileri kurtarma cmd komutları ile işlemi öncesinde Windows kurulum Dosyaların  DVD yada USB de Olması gereklidir. Bu söylediğimiz çözüm yöntemi Windows 7 – 8 – 10’un hepsinde işe yaramaktadır.

USB’yi taktıktan sonra bilgisayarınızı başlatın bu esnada; bilgisayarın boot sıralamasına dikkat edin, bios’tan ayarlanmış olmalı.Bios Açmak İçin f8 – F12 -DEL Tuşları İle Bios Penceresi Açılır Arkadaşlar Bios Yazılımı Üreticiden Üreticiye Değişir.

Sonrasında, kurulum için herhangi bir tuşa basmak gerekiyor böyle bir yazı çıkınca herhangi bir tuşa basarak devam edin.

Windows dosyaları yüklüyor şeklinde bir yazı görünecektir. Seçenekler çıktıktan sonra bir not defteri açmanız gerekiyor, Shift + F10 Tuşuna Basınız Cmd Ekranından Notepat Açınız işlemi yaptıktan sonra bir not defteri açılacak, buradan dosya kısmını açın. Dosyalardan farklı kaydet seçeneğini ve orada yer alan kayıt türü kısmından  tüm dosyaları seçeneğini seçin.AÇILMAYAN BİLGİSAYARDAN VERİ KURTARMA

Bu Ekran Üzerinden Tüm Resimlerinizi Dosyalarınızı Flash Diskinize Atabilirsiniz.

Bu Laptop Cihazlar İçin Bir Yöntemdir.

Masa Üstü Bilgisayarlar için İse Hardiski Başka bir Bilgisayara Takarak Verileri Kurtarabilirsiniz.

Daha sonra dizinlerin açılması gerekiyor. Sonrasında ise bu dizinleri kullanarak kopyalamak istediğiniz program vs. Her türlü veriyi kopyalayıp kurtarabilirsiniz. Bu yöntem ile verilerinizi kolayca kurtarabilirsiniz.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU