Adalet İle İlgili Resimli Sözler

Kuvvete dayanamayan adalet aciz, adalete dayanamayan kuvvet zalimdir

-“Adaletin ne olduğundan habersiz bir insan adalet üzerine ne yazabilir?”Adalet İle İlgili Resimli Sözleradalet kaybolup gidiyor! Ortada hiçbir şey yokken, mahkeme bir suç yaratıyor.

Adalet güç kullanılarak elde edilemez! Adalet İle İlgili Resimli SözlerKendi kendine sor, biz bu ülkede her şeyden önce ne istiyoruz?

…insanlar eşit değildir:bunu söyler adalet. Adalet İle İlgili Resimli SözlerAdaletin en kötüsü geç tecelli edenidir. Sonunda hüküm isabetli bile olsa, geciken adalet zulümdür!

Adalet de tıpkı yılanlar gibi, yalnızca çıplak ayaklıları ısırıyor. Adalet İle İlgili Resimli SözlerHukuk, sırtını dönmüşse adalete
Adalet niye alet olmasın rezalete?

Sonradan ilahi adalet diye adaleti göklere çıkardılar ki, yeryüzünde ondan söz edilmesin.

Adalet İle İlgili Resimli SözlerAdalet var mı, dedim.
Külü var lazım olursa, dedi.
Külü ne yapacağım, dedim.
Yandığını kanıtlarsın, dedi..”

Kurbanın kendi celladı üzerinde hiçbir hakkı yoksa adalet yok demektir. Adalet İle İlgili Resimli SözlerBu dünyada adalet yok, bir tek dertler eşit paylaştırılmış. Adalet İle İlgili Resimli Sözler“Bugün dünyanın neresinde hak adalet kaldı. Insanlar onu katletti.” Adalet İle İlgili Resimli SözlerAdalet demek istemiyorsun, ceza demek istiyorsun. İkisinin aynı şey olduğunu mu sanıyorsun?” Adalet İle İlgili Resimli SözlerVe unutmayın, kılıçların ve tüfeklerin sesi, her yerde her zaman merhamet, adalet ve vicdanın sesini öldürür. Adalet İle İlgili Resimli Sözler+Adalet mi? Yoksa intikam mı?
-Kimilerine göre intikam adaletle eş anlamlıdır.

webtoz.com
Posted in Dini Sözler Resimli Sözler tumblrsözler

iman İle İlgili Dini Sözler

Posted in Güzel Sözler Resimli Sözler

Yeşillik Doğa İle İlgili Sözleri

Posted in Resimli Sözler tumblrsözler

Dedikodu İle İlgili Sözler Resimli

Posted in Hayatın İçinden Karaktersiz İnsanlara Sözler Resimli Sözler tumblrsözler

Kişiliksiz İnsanlara Sözler