Alkali Beslenme Nedir?

Alkali Beslenme Nedir?

Gün içerisinde yenilen yiyecekler asidik olması sebebiyle vücut dengesini bozar ve vücuttaki fazla asitler hücrenin çalışma sistemine zarar verir. Bu sebepten vücut adapte olamaz. Bağışıklık sistemi zayıflayarak vücut yağ depolama aşamasına geçer. Yanlış beslenme sonucunda da hastalıklar oluşur. Alkali beslenme, vücudun dengesini sağlamak için çok büyük yardımcı olur. Alkali beslenme bir diyet şekli değildir. Doğal olanı yiyerek sağlıklı kalma yöntemidir. Vücuda zarar veren besinlerden uzak durmayı hedefleyen bu beslenme türü, doğal yollardan kilo vermenizi aynı zamanda sağlıklı kalmanızı sağlar.

Alkali Beslenme Nasıl Uygulanır?

Alkali beslenmenin en önemli şartı, alkali besinleri menünüze eklemekten geçer. Bunun için yeşil yapraklı sebzeler, limon, sarımsak ve turpgiller bol bol tüketilmelidir. Güne başlarken içeceğiniz bir bardak limonlu su bile, o gün pH dengenizi düzenli tutmanızı ve güne saha sağlıklı başlamanızı sağlar. Gün içerisinde mevsimlik sebzeler, öğün aralarında içtiğiniz bitki çayları alkali beslenme yönteminizi olumlu yönde etkiler ve asit düzenini sağlamanıza çok yardımcı olur. İşlenmiş gıda, çikolata, sucuk, salam, cips gibi besinler asidiktir ve hastalanmanıza zemin hazırlar. Doğru bir alkali beslenme yöntemi hastalıklarda korunmanızı, sağlıklı bir bünyeye sahip olmanızı sağlar.

Alkali Beslenmenin Faydaları

Bağışıklık sistemi sağlığını korur. Vücuttaki toksinlerin azalmasına yardımcı olur. Bölgesel yağlanma sorunlarının önüne geçilmesini sağlar. Daha sağlıklı bir kemik yapısına sahip olmanızı sağlar. Gün içinde daha enerjik kalmanıza yardımcı olur. Mide sorunları çözülür ve sindirim sorunlarının önüne geçilebilir. Vücuttaki iltihapların önlenmesinde çok yardımcı olur. Kanın pH dengesi düzenlenerek, kan basıncının düzenlenmesi sağlanır. Obezite gibi çağın sorunu haline gelen durumların görülme sıklığını azaltır. Tamamen sağlıklı gıdaları içerdiği için daha az hasta olma riski taşır. Alkali besinler sayesinde vücudunuza daha düşük yağ oranı girerek kilo almanız engellenir.

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri