Allah Aşkı İle İlgili Güzel Sözler

Allah Aşkı İle İlgili Güzel Sözler

Aşkı artık insanlarda aramayı bırakın, aşk yalnızca Allah’a mahsustur, huzur onun dini üzerinedir.Allah Aşkı İle İlgili Güzel Sözler

Bana aşkı anlatabilir misin dediler, size rabbimi nasıl anlatabilirim ki, kelimeler yetmez nacak yürek yeter.

Ölümden korkan insanları da anlamıyorum, insan hiç sevgilisine kavuşmaktan korkar mı? Ölüm aşkı aşk gibi yaşayanların bayramıdır.

Ölüm de ömür de Allah vergisi bir yazgıdır, ona kavuşmaksa başa gelen en güzel hediyedir, sevmenin en güzel yanıdır ilahi aşk.

Ölümden korkmayın, sizi affetmek için bekleyen bir rabbiniz var, yeter ki biz sevelim o sevmeye yarattığı günden hazır.

Günde beş vakit aşka gelmek, rabbin sevdiği en kanıtıdır.

Dünya malına karşı çok fazla sevgi beslerseniz, Allah sevgisi gönlünüzden uçup gider ve ölüm size ağır gelmeye başlar.

Allah Aşkı İle İlgili Güzel SözlerKabir azabından, cehennem ateşinden ve dünya şevkinden sizleri kurtaracak en önemli vazife Allah’a karşı olan aşkınızı pekiştirmeniz olacaktır.

Önce Allah sevgisi, sonra dünya sevgisi gelirse, dünya üzerinde hep daha hayırlı bir ömür geçirebilirsiniz. Lime lime olsak ta her parçamızla koşalım rabbimize, o zaman kurtuluruz yalanların zehrinden.

Allah’a duyulan aşk, beşeri bir aşk gibi değildir, sizi yerden yere vurmaz aksine sizi toparlamanıza yardımcı olur. Allah aşkı tesadüf değil tevafuktur, kalbinde bu tevafuk yer etmişse bir sebebi vardır.

Allah’a karşı her zaman ihlâslı olanlar, bu dünyada ve ahret dünyasında huzura ereceklerdir. Allah aşkı başkadır azizim seni huzursuz etmez dünya aşkı gibi aksine huzurunu yerinde kılar mutlu günlerin gibi.Allah Aşkı İle İlgili Güzel Sözler

Hayattaki en büyük zenginlik, Allah aşkı ile yanıp tutuşmak ve insanlardan her hangi bir şey beklemeyi bırakmaktır.

Allah aşkı varsa bir insanın gönlünde, geri kalan her şey hikâyedir. Ve her hikaye mutlu bitmez, sadece Allah aşkına yer veren hikayelerin sonudur şiirlere benzeyen.

Eğer başınıza sürekli bir hâl geliyorsa, korkmayın, endişe duymayın, bu rabbinizin sizi unutmadığının göstergesidir. Unutulmayanların aşkıdır, ateş böceğinin aşkına benzeyen aşlar.

webtoz.com

Eğer Allah’a güveniniz tam ise, başka hiçbir şeyi düşünmemeniz ve başka hiç kimseye güvenmemeniz de sizin için en hayırlısı olacaktır.

Hayatta başarılı olmak, bir yerlere gelebilmek ve ahreti güzelleştirebilmek için tek gerekli olan Allah aşkıdır, gerisi boşluktan ibarettir. Boşluk çeker kalbinde Allah aşkı olmayanları derin kuyulara.Allah Aşkı İle İlgili Güzel Sözler

Kalbinizde var olan Allah sevgisi, sizi daima doğru yola götürür ve o yollar her ne kadar dikenli gibi görünse de sonu gonca güldür.

Eğer çevrenizde size rabbinizi, sözleriyle ve yaşantısıyla hatırlatmayan kişiler varsa, onlardan uzaklaşmanız sizin için en hayırlısı olacaktır.

Zikrin en güçlüsü, gece gündüz kalpten Allah sevgisini eksik etmemektir.

Bir kalpte Allah sevgisi en önde geliyorsa, başka hiçbir sevgi o sevginin önüne geçmeye yeltenemez.

Eğer bir pişmanlıkla karşı karşıya kalırsanız, önce rabbinizi hatırlayın.

Dini Resimli Güzel Sözler

 

Posted in Dini Sözler Güzel Sözler tumblrsözler

tevekkül ile ilgili sözler

Posted in Dini Sözler Resimli Sözler tumblrsözler

iman İle İlgili Dini Sözler

Posted in Dini Sözler

Berat Kandili Resimli Sözleri

Posted in Dini Sözler

Arapça Dini Sözler Anlamlı Resimli