Allah’ın Rüyalara Gizlediği Büyük Sır

Allah’ın Rüyalara Gizlediği Büyük Sır Kıyamete Yakın Rüya Tabirleri
Bazen uykuya daldığınızda gördüğünüz rüyalar günlerce hatta haftalarca alınızdan çıkmayabiliyor. İnsanlar üç çeşit rüya görür, bunlardan birincisi ve en fazla görüleni; günlük işlerin akılda kalması sonucu görülen rüyalardır. İkincisi; şeytanın oyun oynadığı rüyalardır. Üçüncüsü ve en önemli rüya ise; Allahın bize gönderdiği mesajları içeren rüyalardır.
Rüyalar yok yere hayatımızda değillerdir ve dinimizde ve hadislerde önem içerir. Özellikle kıyamete yakın görülen rüyalar oldukça önemlidir. Bu bağlamda, genelde görülen rüyaların % 90’nını unuturuz.
Uykuya dalarken düşme ve sıçrama hissi ile uyanırız. Bunun nedeni ise insan oğlu eski çağlarda vahşi hayvanlardan kaçmak için ağaçlarda yatarlarmış ve sıkça düşerlermiş. Bu durum insan oğlunun genetiğine işlemiş olup, günümüze kadar gelebileceği düşünülmektedir.
Allah tarafından gösterilen bir takım rüyalar yol gösterici olabilir. Rüyalar Allah ile kullar arasında iletişim olarak kullanılır. Rahmani rüyalar, kontrol edilemez ve bu tür rüyaları bir başkasına anlatmanız uygun görülmez. Allahın gösterdiği rahmani rüyalarda bir takım şifreler mevcuttur, önemli olan bu rüyaları değiştirip başka birine anlatmamaktır. Çünkü bir rivayete göre peygamber efendimiz, bir kimse rüyasında olmayan bir şeyi anlatırsa ahrette iki arpa tanesini birbirine bağlamakla cezalandırılacak demiştir. Ama kişi asla iki arpa tanesini birbirine bağlayamayacaktır. Kıyamete yakın dünya üzerinde pek çok alamet belirecektir. Kıyamette yakın görülen rüyalar gün içinde yaşayacağımız olaylara işaret edebiliyor. Özellikle daha saf ve temiz kişilerde bu tür olayların görülme sıklığı daha fazla olabilir.
Allah tarafından sevilen kullarına gösterilen rüyalarda, gün içinde yaşanacak olumsuzluklar işaret olarak gönderilebiliyor. Özellikle yakın çevresi tarafında iftiraya ve zulme uğrayacak kişilerde rüyalar daha şeffaf olabiliyor. Yani gördüğünüz rüya aynı şekilde gerçek yaşamınıza aksedebilirken, şifreli şekillerde de kendini gösterebilir. Burada önemli olan kişilerin gördükleri rüyaları bir başka kimseyle paylaşmaması hatta üzerinde çok yoğunlaşmamasıdır. Peki, rahmi rüya gören kimseler ne yapmalı? Rüyasında gördüğü işaretleri dikkate alıp, günlük yaşamında daha dikkatli adımlar atmalıdır. Bu sayede daha rahat bir süreç geçirebilirler.

webtoz.com
Posted in Webtoz

oyun ile ilgili sözler

Posted in Webtoz

Aşk101 Dizi İncelemem

Posted in Webtoz

Aydan Getirilen İnsan Eli

Posted in Webtoz

Çilehane 40 Gün Karanlıkta Oturulması