Android Accessibility Suite Nedir?

Android Accessibility Suite Nedir?

Android işletim sistemine sahip telefonların engelliler tarafından için Accessibility Suite teknolojisi kullanılır. Phone’daki Voice Over ile aynı işlevi gören Android Accessibility Suite nedir?

TalkBack uygulaması eski Android sürümlerinde üçüncü parti uygulama olarak yer alıyorken şimdi telefon içerisinde menü olarak yer alıyor. Bu uygulama görme engelli Android kullanıcıları için tasarlanmıştır. Görme engelli veya az görme duyusu bulunan kişiler bu uygulamadan aktif olarak yararlanıyor. Kullanıcılar telefonun ekranına bastıkları anda menü isimleri sesli olarak okunuyor. Türkçe TalkBack uygulaması da güncellenmeye devam ediyor. Android 2.1 ve üzerinde Türkçe desteği kısıtlı bulunuyordu. Android 4.0 SDK sonrasında Türkçe TalkBack iyice iyileştirdi. TalkBack uygulamasını Play Store üzerinden kolayca indirebilirsiniz.

TalkBack Uygulaması Nasıl Kullanılır?

TalkBack uygulamasını kullanmak için ayarı aktif duruma getirmelisiniz. TalkBack seçeneğini açmak için Ayarlar – Erişilebilirlik – TalkBack seçeneğini aktif hale getiriniz. TalkBack erişilebilirlik ayarını kapatmak için aynı ayarlara gelerek off duruma getirmelisiniz. Android akıllı cihazınızda telefon ya da tabletinizde Ayarlar – Erişilebilirlik – TalkBack bölümüne girerek kapatabilirsiniz.

webtoz.com
Posted in nedir

evde kal Resimlı Sloganlar

Posted in nedir

Hazreti Kime Denir Mevlana’ya Neden Hazreti Diyorlar

Posted in nedir

Obezite Nedir Ve Neden Olur

Posted in nedir

LİNKLERE RESİMLERE VİRÜSLERİ NASIL YERLEŞTİRİYOLAR