Android Cihazımı Bul

Android Cihazımı Bul

Android Cihaz Yöneticisi sayesinde kaybettiğiniz telefonunuzu bulabilirsiniz Google’ın bu ücretsiz servisi sayesinde kayıp telefonunuzu i kısa sürede bulabilir ya da kilitleyebilirsiniz.

Google’ın geçtiğimiz dönemlerde kullanıcılarla bir araya getirdiği Android Cihaz Yöneticisi’nin nasıl çalıştırıldığını pek çok kişi bilmiyor. Ufak bir ayarlama sayesinde, kayıp cihazınızı hemen bulabilirsiniz. Bu uygulama sadece mobil cihazınızı tespit etmiyor. Uzaktan mesaj gönderebiliyor, kilitleyebiliyor ve verileri silebiliyor. Bu yazımızda bulunan adımlar sayesinde bu özelliği nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz. Android cihazınıza bir Google Hesabı ekledikten sonra Cihazımı Bul özelliği otomatik olarak açılacaktır.

Özellik Nasıl Açılır?

Cihazımı Bul özelliğinin kullanılması için kayıp cihazınız aşağıdaki koşulları taşıması gerekir.

  • Cihaz açık olmalıdır,
  • Google Hesabı’nda oturum açılmalıdır,
  • Mobil veri ya da kablosuz ağa bağlanmalıdır,
  • Google Play’de görünmesi gerekir,
  • Konum özelliği açık olmalı,
  • Cihazımı bul özelliği açık olması gerekir.

Zili Çaldır seçeneği üzerinden başınıza gelebilecek kaybolma sorununa çözüm bulabilirsiniz. Bulunduğunuz mekanda telefonunuzu bulamadığınız zaman Android Cihaz Yöneticisi üzerinden telefonunuza çağrı atma imkanına erişebilirsiniz. Telefonunuz sessiz konumda bulunsa bile 5 dakika boyunca en yüksek seste çalacaktır.

webtoz.com
Posted in Android

General Mobile E-Tab 4 Wifi’ye bağlanma

Posted in Android

PUBG Mobile oyundan atma sorunu

Posted in Android Android Sorunlar

Android Arka Plan Verilerini Kısıtlama Wifi

Posted in Android Android Sorunlar

Android Güncelleme Sonrası Isınma Sorunu