Android Ekran Morarması Çözümü

Android Ekran Morarması Çözümü

Akıllı telefonların ekranlarının iç bölümü çatladığı zaman ekran üzerinde mürekkep dağılması ortaya çıkabilir. Buradaki oluşumlar ekranın büyük bir bölümü kaplayabilir.

Kullanıcılar tarafından ekranda mürekkep akması olarak adlandırılan iç ekrandaki piksellerin kırılması nedeniyle mor ve siyah noktalar meydana gelir. Peki, Android ekran morarması çözümü nedir?

Bu sorun ortaya çıktığı zaman tek çözüm yolu ise ekran değişimidir. Mürekkep rengi şeklinde ortaya çıkan lekelenmeler zamanla tüm ekrana yayılmaya başlayacaktır. Bu bölümlerde görüntü olmamakta ve dokunmatik alan çalışmayacaktır.

Telefon ekranı üzerinde görülen mürekkep akması sorunları ekran değişimi yapılarak sonlandırılır. Günümüzde bir çok özel servis ekran değişimlerini uygun fiyatlardan yapabiliyor. Mürekkep akması sorunu pek çok telefon üzerinde görülebiliyor. Daha çok darbeden kaynaklı ekran morarması sorunu kullanıcıların başını epeyce ağrıtıyor. Ekran değişimlerinin mutlaka alanında uzman ve tecrübeli teknisyenler tarafından yapılması gerekir. Gerekli teknik servis koşullarının sağlandığı ürünlerin ekranı kolayca değiştirilir. Eğer telefonunuzda bu tür sorunları yaşıyorsanız hemen zaman kaybetmeden telefon servislerine başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

webtoz.com
Posted in Android

General Mobile E-Tab 4 Wifi’ye bağlanma

Posted in Android

PUBG Mobile oyundan atma sorunu

Posted in Android Android Sorunlar

Android Arka Plan Verilerini Kısıtlama Wifi

Posted in Android Android Sorunlar

Android Güncelleme Sonrası Isınma Sorunu