Android Eski Sürüme Geri Alma

Android Eski Sürüme Geri Alma

Günümüzde Android sürümlerinde meydana gelen güncellemeler bazı zamanlarda telefonların yavaşlamasına ve fonksiyonların azalmasına neden olabiliyor.

Android işletim sisteminde yapılan güncellemelerin kimi zaman yeterli etkiyi göstermemesi ya da telefonu kasması gibi durumlarda kullanıcılar eski sürümüne geri geçmek isterler. Bu anlamda android eski sürüme geri alma konusu en çok merak edilen konuların başında geliyor

Bunu ana sebebi ise Android eski sürümü geri yükleme işleminde yapılabilecek yanlış hareketler telefonların kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir. Bu sebeple bu işlem son derece dikkatli ve profesyonel şekilde yapılması gerekiyor.

Android Eski Sürüme Geri Alma İşlem Basamakları

Android eski sürüme geri alma işlem basamakları atlanmadan ve eksiksiz yapıldığı takdirde başarıya ulaşabilir. Android eski sürüme geri alma işlem basamakları ise şu şekildedir;

Eski sürümün yüklenebilmesi için Rom adı verilen eski Android sürümünün dosyalarının internet üzerinden indirilmesi gerekiyor. Daha sonra eski sürüme dönecek cihazınızı kapatıp yaklaşık 10 saniye beklenmesi gerekiyor. Daha sonra cihaz üzerinde yer alan Ev Tuşu+Ses Açma+Güç Tuşu kombinasyonuna basarak cihazınızın yükleme moduna geçmesi sağlanıyor. Yükleme moduna geçen telefonunuza Odin programında tanımlamalarını yaptığımız eski sürüm Rom’u yüklenir ve yüklemeye hazır hale gelir.

Odin android cihazını tanıdıktan sonra ise tanıdıktan size ekleme yapıldığına dair bir uyarı verecektir. Yüklenen yazılım ekleme işlemi sonlandıktan sonra ise AP isimli sekmeye tıklanmak suretiyle .tar.md5 uzantılı dosyanın açılması sağlanıyor. Daha sonra işlemi başlatarak android eski sürüm yükleme işlemi başlayacaktır.

webtoz.com
Posted in Android Sorunlar

AÇILMAYAN CASPER TABLETLERİ AÇMA

Posted in Android Android Sorunlar

Android Paket Ayrıştırma Sorunu Çözümü

Posted in Android Sorunlar

Android Mürekkep Akma Sorunu

Posted in Android Sorunlar

Pubg Global Sürüme Bu Hesapla Giriş Yapılamaz Hatası