Android Hayalet Ekran Çözümü

Android Hayalet Ekran Çözümü

Son zamanlarda akıllı telefonlar üzerinde devamlı olarak görülen hayalet ekran sorunu nedir? Bu sorun nasıl çözüme kavuşturulur?

Gelişen teknolojiyle birlikte tüm işlemlerimizi ekranlar üzerinden halletmeye başladık. Sürekli olarak ekranları kullanmamız nedeniyle teknolojik cihazlarda ekranlarla ilgili ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Ekranlarda en fazla karşılaştığımız problemler arasında Ghost Screen sorunu yer alıyor. Peki Android hayalet ekran çözümü nasıl yapılır?

Sorunu Çözebilir Miyim?

LCD ekranlarda sıklıkla karşılaşılan ‘Ghost Screen’ problemini gidermek sanıldığı kadar kolay değildir. Bu sorunlar karşısında donanımsal ya da yazılımsal işlemlerle sorunu halledemezsiniz. Bu sorunun çözülmesi için ekran değişmesi gerekir. Tüm LCD paneller üzerinde sık kullanım nedeniyle bir süre sonra ‘Ghost Screen’ problemi görülebiliyor. Bu sorun garanti kapsamına girmemektedir. Fakat cihazı aldığınız ilk dönemlerde bu sorunun ortaya çıkması garanti altına alınabilir. Firmalar bu sorunu kullanıcı hatası olarak belirler garanti kapsamına eklemez. Bu yüzden hayalet ekran sorunlarının düzeltilmesi için mutlaka ekran değişiminin uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Ekran Yanması Olarak Da Bilinen Bu Sorun.Aşırı Derecede Sizi Rahatsız Ediyor İse Ekranın Durumunu Değişdirilmeside Çözüm Olarak Görülmektedir Örnek İle Anlatılacak Olursak Resimde Gördümüş Olduğunuz Durum Ekran Yanması

Android Hayalet Ekran Çözümü

Burda Ekranın Durumunu Değişdirmeniz Gereklidir Yani Uzun Süre Saat Tarih Bildirimlerini Göstermemeniz Gerekli Olup O Alanda Farklı Renkler Çıkartmanız Sorunun Bir Diğer Çözümüdür.

Aslında Bu Tip Vakalar Garanti Kapsamına Girmelidir.Çünki Hem Donanımsal Hemde Yazılımsal Olabilir.

Yazılımsal Olarak Örneğin Ekran Renk Tonajları Etkiliyebilir.

Donanımsal olarak İse Ucuz Malzemeden Kaynaklı Oladabilir. Bunlar Şahsi Görüşümdür.

Bu Olay Her Ne Kadar Sorunu Çözüyor Gibi Olsada Ekran Yanması Aslında Devam Etmektedir.Sadece Farklı Renk Tonları İle Kapatmaktadır

webtoz.com
Posted in Android Sorunlar

AÇILMAYAN CASPER TABLETLERİ AÇMA

Posted in Android Android Sorunlar

Android Paket Ayrıştırma Sorunu Çözümü

Posted in Android Sorunlar

Android Mürekkep Akma Sorunu

Posted in Android Sorunlar

Pubg Global Sürüme Bu Hesapla Giriş Yapılamaz Hatası