Android Reklam Engelleme

Android Reklam Engelleme

Pop-up’lar akıllı telefonların kabusudur. Sürekli olarak karşımıza çıkan web sayfaları yeterince can sıkmaktadır. Android reklam engelleme nasıl yapılır?

Android’de reklam sorunu ile başa çıkabilmenin farklı yolları yer alıyor. Pop-up’ların cihaz üzerinde görünmesini engelleyebilmek için alt tarafta yer alan adımları takip etmeniz gerekir. Root’lu kullanıcılar bu konuda daha esnek bir avantaja sahip oluyor. Xposed Installer uygulamanız yer alıyorsa, reklamları engellemeyle beraber reklam alanlarının bulunduğu bölgeleri kaldıran güçlü bir reklam engelleyici AdBlocker Reborn‘dan destek alabilirsiniz. Bu uygulama sinir bozucu pencerelere karşı savunmanızı güçlendiren açık kaynaklı bir uygulamadır.

DNS’inizi Değiştirin

Reklamlardan kurtulmak için internet üzerinde bağlanmak için kullandığınız DNS’yi değiştirebilirsiniz. Anroid üzerinde reklamları ve pop-up’ları engellemek için Ad Guard DNS sunucusundan destek alabilirsiniz. Bunun için için DNS Changer uygulamasını indirerek Özel DNS ekleyebilirsiniz. Aşağıda bulunan denese numaralarını girebilirsiniz.

  • DNS 1; 176.103.130.130
  • DNS 2; 176.103.130.131

Bu DNS numaraları Ad Guard’ın ücretsiz DNS sunucularıdır. Bunları girdikten sonra Başlat’a dokunun ve sunucuya bağlantı gerçekleştirin. Pop-up’ları ve reklamları tam anlamı ile engellemek için AdGuard’ın resmi Android uygulamasından yararlanabilirsiniz.

webtoz.com
Posted in Android

General Mobile E-Tab 4 Wifi’ye bağlanma

Posted in Android

PUBG Mobile oyundan atma sorunu

Posted in Android Android Sorunlar

Android Arka Plan Verilerini Kısıtlama Wifi

Posted in Android Android Sorunlar

Android Güncelleme Sonrası Isınma Sorunu