Android Silinen Fotoğrafları Kurtarmak

Android Silinen Fotoğrafları Kurtarmak (Rootsuz)

Sürekli olarak kullanımı artan mobil cihazlarla çekilen fotoğraflar ve videolar, bilinmeyen nedenlerle yanlışlıkla silinebiliyor. Peki silinen dosyalara ne oldu?

Günümüz teknolojisinde kullanılan depolama aygıtları, içerisinde dosyanın verileri tamamen silinmez. Silme esnasında o dosyanın alanı, yeni veri yazılmak için açık bırakılmaktadır. Üzerine yeni bir veri yazılmadığı sürece eski veri kullanılabilir. Veri kayıt edilirken veri işleme yapılır. Veri silinirken de aynı işlem yapılır. Silinecek olan verilerin yerine tamamen sıfır yazılması gerekir. İşletim sistemlerini tasarlayanlar kullanıcıların zaman kaybına uğramaması için sadece verinin başlığını siler. Android telefona güncelleme gerçekleştirilirken kaybolan verileri rootlamadan kurtarmak artık mümkün.

DiskDigger Uygulaması

DiskDigger uygulaması, hafıza kartı üzerinden ya da dahili hafızadan silinen fotoğrafları kurtarma konusunda sizlere yardımcı oluyor. Bu uygulamada fotoğrafları kurtarmak için Root’a ihtiyaç duyulmuyor. Fotoğrafları yanlışlıkla silmeniz durumunda, DiskDigger veri kurtarma özelliği sayesinde kayıp resimlerinizi bulabilir. Kurtardığınız dosyaları Google Drive veya Dropbox’a yükleyebilirsiniz. Dropbox uygulaması silinmiş olan dosyalarınızı kurtararak farklı platformlara yüklemenize yardımcı olur.

Android telefonunuz root’lu değilse bu uygulama üzerinden silinen küçük boyutlu resimlerini kurtarabilirsiniz. Root’suz video kurtarma işlemleri ise yapılmamaktadır. Cihazınız root’lanmışsa telefonun tüm hafızası taranabilir. DiskDigger uygulamasının ücretsiz sürümü yalnızca fotoğraf ve videoları kurtarmaktadır. Videoları kurtarmak için telefonun mutlaka rootlanmış olması gerekir. Pro sürümünde ise fotoğrafların ve videoların diğer dosyaları da kurtarabilirsiniz.

webtoz.com

General Mobile E-Tab 4 Wifi’ye bağlanma

PUBG Mobile oyundan atma sorunu

Android Arka Plan Verilerini Kısıtlama Wifi

Android Güncelleme Sonrası Isınma Sorunu