Android Telefon Kasıyor Donuyor Çözümü

Android Telefon Kasıyor Donuyor Çözümü

Pek çok telefon kullanıcısının şikayetçi olduğu konular arasında telefonun kasma, donma ya da takılma sorunu geliyor. Peki, telefon kasıyorsa çözümü nedir?

Hafıza Durumu

Bellek arttırmak için kullanılan SD kart, dolabilir. Bir uygulamayı yüklemek için telefonunuzda bulunan diğer uygulamaları silmek zorunda kalıyorsanız bu durum telefonun yavaşlama sebeplerinden biri olabilir. SD kartınızın yaklaşık olarak %80 gibi bir oranla doluysa yavaşlama görülebilir.

Arka Plan Uygulamaları

Telefonda uygulamalar açık olmasa bile şarj bitiyorsa telefon kasma sorunları da ortaya çıkabilir. Eğer arka planda çalışacak olan birkaç uygulama mevcutsa bu durum cihazınızın yavaşlama ve donmasına neden olabilmektedir. Çalışan uygulamaları telefonda tek tek durdurmak zaman alabilir. Bu nedenle farklı uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

Gereksiz Pil Kullanımı

Telefonda yavaşlamayı engellemek için, pili çok kullanan uygulamaları silmenizi öneriyoruz. Dolaylı yollardan olsa bile fazla pil harcayan uygulamalar cihaz performansını etkiler.

Gereksiz Kalıntılardan Kurtulun

Cihazlar yer alan kalıntıları silmeyi ihmal etmemeniz gerekir. Cihazınızın hızında problem çıkaran bu gereksiz kalıntıları temizlemenizi tavsiye ediyoruz.

Telefonu İlk Gün ki Gibi Hızlı Kullanmak İçin Format Atınız

webtoz.com
Posted in Akıllı Telefon

XPERİA Z3 ÖNBELLEK VERİLERİNİ SİLME

Posted in Akıllı Telefon

SONY XPERİA ROM İNDİRME VE YÜKLEME

Posted in Akıllı Telefon Bilgisayar

XİOAMİ UNUTULAN ŞİFREYİ KIRMA

Posted in Akıllı Telefon

TELEFONUN ORİJİNAL OLUP OLMADIĞINI SORGULAMA