Aristo Diyeti

10 Günde 6 Kilo Verdiren Aristo Diyeti

İlkçağların ünlü düşünürü olan Aristoteles aynı zamanda bir yaşam ustasıdır. Bu dönemin bütün filozofları gibi o da hem nasıl yaşamamız hem de bedenimizi ve ruhumuzu nasıl eğitmemiz gerektiği konusunda derin bir bilgiye sahiptir. Beslenmesine de özen gösteren bu düşünürden ilham alınarak uygulanan Aristo diyetinin 10 gibi kısa bir sürede 5 ya da 6 kilo verdireceği kabul ediliyor. Tabi ki metabolizmanız aşırı derecede yavaş olmaması koşuluyla.

Aristo Diyeti Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle çok sağlıksız bir diyet değil, üstelik de Aristo diyetini yapmak da çok zor gelmeyebilir. Glutenli gıdalar dışında herhangi bir katı kural getirmeyen bu diyette ilk gün kalkar kalkmaz yarım greyfurt tüketiyorsunuz. Kahvaltıda ise bir dilim peynir, bol yeşillikli bir salata ve iki yumurta tüketiyorsunuz. Öğlen herhangi bir sağlıklı et türü, bir kâse yağsız yoğurt ve salata, akşam ise yine et, buharda pişmiş sebzeler ve salata tüketebilirsiniz. Aynı çizelgeyi yaklaşık 10 gün uygularsanız kilo verebilirsiniz. Ama sıkılırsanız farklı menüleri de var.

Diğer Aristo Diyeti Menüleri

Greyfurt yerine sabah kalkar kalkmaz ballı ve limonlu su, haşlanmış yumurta yerine 1 tanesi tam iki tanesinin ise sadece beyazı kullanarak yapılan bir omlet yiyebilirsiniz. Ara öğün olarak salatalık, tarçınlı yeliş elma, ya da bir fincan kadar sarı leblebi ve bir fincan rezene çayı tüketebilirsiniz. Diğer ara öğünde yine ya iki salatalık, ya bir yeşil elma ya da bir kâse çilek tüketiyorsunuz. Akşam yemeği de aynı ara öğün gibi yapıldıktan sonra son ara öğünde iki ceviz ve bir yeşil elma ile birlikte yine bir fincan rezene çayı içebilirsiniz. İkinci hafta sadece bir kere dilediğiniz bir yemek ve bir porsiyon sade dondurma yeme hakkınız var.

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri