Ayet Şeytan Sizi Fakirlikle Korkutur

Ayet Şeytan Sizi Fakirlikle Korkutur

Kur’an’da yer alan Bakara Süresi 268. ayet meali içerisinde şeytanın insanları fakirlik ile korkuttuğu belirtilmektedir.

Bakara Süresi içerisinde yer alan ayetin meali şeytan sizi fakirlikle korkutur şeklinde başlamaktadır. İman edenler için birbirinden farklı ayetler içerisinde yer alan bilgiler önemlidir. 268. ayetin meali olarak açıklanmaktadır. Ayetin tamamını meali şu şekildedir;

‘Şeytan sizi fakirlikle korkutur ve size çirkinliği ve hayasızlığı emreder. Allah ise size kendi katından mağfiret ve bol nimet vaat ediyor. Şüphesiz Allah lütfu geniş olandır hakkıyla bilendir.’

Farklı kurumlar tarafından surenin Türkçeye çevrilmesi ve mealinin oluşturulması ile birbirinden farklı anlamlar içerse de geniş açıyla bakıldığında anlam olarak şeytanın insanları fakirlikle korkuttuğu belirtilmektedir.

Bakara süresi içerisinde birbirinden farklı ayetler yer almaktadır. 268. ayetin anlamı yapılan çeviriler ile merak edenler için Türkçeye çevrilmiştir. Şeytanın insanlara fakirlikle korkutarak çirkin şeyler yaptırmak istediği ve Allah’ın lütfundan bağışlamasından bahsedilmektedir. Ayeti detaylı şekilde incelemek isteyenler tamamını Bakara Suresi 268. ayeti okuyabilirler.

 

 

webtoz.com
Posted in Dini

Mehdi A.S Hakkında Merak Edilenler

Posted in Dini

İslam’da Nazar Değmesi

Posted in Dini

Bursa Ulu Cami’de İlk Namazı Kim Kıldırdı?

Posted in Dini

Ayet Şeytan Sizi Fakirlikle Korkutur