Ayran Aşı Diyeti

Ayran Aşı Diyeti

Şok diyetler arasında kısa süreli olan ve en sağlıklı olanlardan birisi de ayran aşı diyetidir. Bu diyet sadece iki gün uygulanıyor. Üstelik uygulanması da çok zor değildir. Bu yüzden eğer çok kilolu iseniz, deneseniz bile uzun zamandır kilo veremiyorsanız, ya da kilo verme hızınız çok düşmüşse iki günlüğüne bu diyeti uygulayabilirsiniz. Tabi ki yoğurt ve içerisinde yer alan diğer malzemelere karşı bir duyarlılığınız yoksa ve herhangi bir sağlık sorununuz yoksa bu diyetleri uygulayabilirsiniz.

Ayran Aşı Çorbası Nasıl Hazırlanır?

Bu diyet boyunca iki gün içilecek olan ayran aşı çorbası gayet sağlıklı ve soğuk tüketebileceğiniz bir çorbadır. Önerilen miktarlara göre yaklaşık yarım kilo az yağlı yoğurt içerisine 4 yemek kaşığı haşlanmış nohut, 4 yemek kaşığı haşlanmış yeşil mercimek, iki küçük salatalık, 4 yemek kaşığı haşlanmış aşurelik buğday, nane, pul biber ve karabiber gibi sevdiğiniz baharatlar ekleyerek çorbanızı hazırlıyorsunuz. Yoğurt mutlaka evde yapılmış organik yoğurtlardan olmalı. Ama dışarıdan alınmak zorundaysa da az yağlı olmasına ve fazla katkı maddesi içermemesine dikkat edilmelidir.

Ayran Aşı Diyeti Nasıl Yapılır?

Ayran aşı diyeti sadece iki gün uygulanıyor. Sabah kahvaltıda bir haşlanmış yumurta, bir dilim kepek, buğday ya da tam tahıllı ekmek, bir dilim peynir, bol maydanozlu domatesli ve dilediğiniz yeşilliklerden oluşan bir salata ile kahvaltınızı yapıyorsunuz. Yanında yeşil çay ya da siyah çay içebilirsiniz, ama özellikle yumurta yemeyi ihmal etmiyorsunuz. Daha sonra iki saat aralıklarla yukarıda tarifini verdiğimiz çorbadan içiyorsunuz. Çorbanız günlük olarak hazırlanıyor ve her gün bir tane hazırlayıp tüketiyorsunuz. Çorbada kesinlikle yağ ya da tuz yer almıyor, seviyorsanız baharatlar birlikte sarımsak da ekleyebiliyorsunuz. Sadece iki gün süren bu diyetler beraber bir ya da 3 kilo arası kilo verebilir ve kilo verme yolunda motivasyonunuzu yeniden kazanabilirsiniz.

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri