Bebek Kaçıncı Haftada Döner?

Bebek Kaçıncı Haftada Döner?

Gebelik döneminin en önemli aşaması olan doğum öncesi bebeklerin normal doğumla doğmaları için normal doğuma uygun pozisyonda dönmeleri oldukça önemlidir. Bazı anne adaylarının kafalarını en çok meşgul eden soru bebeğin kaçıncı haftada döneceğidir. Doğum zamanı yaklaştıkça bebeğin hala dönmediğini bilen anneler tedirgin olmaktadır. Ancak bu tedirginliğe hiç gerek yoktur çünkü bebeklerin dönmesi ile ilgili tam net bir tarih bulunmamaktadır. İşte bebeklerin kaçıncı haftada döndüğü ile ilgili bazı önemli bilgiler:

Doğum Yaklaştı Ama Bebeğim Hala Dönmedi

Doğum zamanınız yaklaştığı halde bebeğiniz hala pozisyonunu doğuma uygun şekilde değiştirmediyse tedirgin olmayınız. Çünkü bazı bebekler doğuma bir gün kala bile dönebilmektedir. Bu nedenle hiçbir uzman tam net bir tarih verememekle birlikte bebeklerin ortalama olarak 35. Haftada doğuma uygun pozisyona geçtiklerini söylemektedirler. Ancak günümüzde tıp oldukça geliştiği için bebeğin doğum pozisyonuna geçmemesi ne anne sağlığı için ne de bebek sağlığı için tehlike arz etmektedir.

Bebek Doğum Pozisyonuna Dönmezse Ne Olur?

Bebek doğuma uygun pozisyona geçmediyse ve doğumunuz geldiyse doktorlar tarafından sezeryan yöntemine başvurulur ve bebek sağlıklı bir şekilde doğurtulur.

Bebek Kaçıncı Ayda Oturur?

Bebekler doğduktan sonra kemikleri tam gelişmediği için oturma pozisyonuna hemen ulaşamazlar. Bebekler için önerilen oturtma yaşı 4 aydır. 4 aydan sonra her bebek oturabilmektedir. Ancak siz yine de bebeğinizin doktoruyla görüşüp ona göre hareket etmelisiniz.

webtoz.com
Posted in Kadın

Düğün Davetiye Kartları 2020

Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri