Bebeklerin Cinsiyeti Kaçıncı Haftada Belli Olur

Bebeklerin Cinsiyeti Kaçıncı Haftada Belli Olur?

Anne ve baba adaylarının gebelik haberini aldıktan sonra en çok merak ettikleri sorulardan birisi bebeklerinin cinsiyetinin ne olacağıdır. Bu sorunun cevabını günümüz tıp koşulları dahilinde ne yazık ki hemen öğrenememekteyiz. Ancak gebeliğin belli bir haftasına ulaştıktan sonra bebeğin erkek mi yoksa kız mı olduğunu öğrenebilmekteyiz. Peki bu tarih nedir?Bebeklerin Cinsiyeti Kaçıncı Haftada Belli Olur

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Anlaşılır?

Günümüz tıp teknolojisiyle bebeğin cinsiyeti 12. Hafta ve öncesi haftalarda maalesef öğrenilememektedir. Bir bebeğin ultrason testiyle cinsiyeti 13 ve 16. Haftalar arasında öğrenilebilmektedir. Ancak 13 ve 16. Haftalar arası da kesin bir tarih değildir çünkü bebeğin gelişimine bağlı olarak cinsiyeti öğrenme tarihi değişebilmektedir. 13 ve 16. Hafta ortalama bir tarihtir. En geç ise 20. Hafta bir bebeğin cinsiyeti kesin olarak öğrenilebilmektedir.

Bebeklerin Cinsiyeti Kaçıncı Haftada Belli Olur

Hamilelik Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Hamilelik hesaplaması ile kaç haftalık hamile olduğunuzu, bebeğinizin boyunun ne kadar olduğunu ve cinsiyetini ne zaman öğrenmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Hamilelik hesaplaması için çeşitli yöntemler vardır bunlardan bazıları şu şekildedir:

 

  • Son adetin başlangıç tarihiyle hesaplama (normal gebelik)
  • Gebe kalma tarihiyle hesaplama (normal gebelik)
  • Embriyo transfer tarihiyle hesaplama (tüp bebek gebeliği)
  • Blastokist transfer tarihiyle hesaplama (tüp bebek gebeliği)
  • Yumurta toplama tarihiyle hesaplama (tüp bebek gebeliği)

Bu hesaplama yöntemleriyle bebeğinizle ve gebeliğinizle ilgili şeyleri hesaplayabilirsiniz. Bu hesaplama çeşitlerinin otomatik hesap makinesi ile çeşitli sitelerde de bulabilirsiniz.

webtoz.com
Posted in Kadın

Düğün Davetiye Kartları 2020

Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri