Bencillik Ve Kibir İle İlgili Sözler Resimli

Bencillik Ve Kibir İle İlgili Sözler Resimli

“Bencillik, gözüne takılmış ayna gibidir. O gözler nereye bakarsa baksın kendinden başka birini görmez.” Mevlana

Dünyada en çok lanet edilen üç şey ;Şehvet, İktidar düşkünlüğü, BencillikBencillik Ve Kibir İle İlgili Sözler ResimliBencillik, kişinin dilediği gibi yaşaması değil, başkalarından kendi istediği gibi yaşamalarını talep etmektir.

Bencillik Ve Kibir İle İlgili Sözler Resimli“Kibir, insan ruhundaki en büyük pisliktir.”

“Aşktan daha büyük bir bencillik yoktur.”

Bencillik Ve Kibir İle İlgili Sözler Resimli☆☆ Sevgi birliğe, bencillik yalnızlığa götürür.☆☆ Bencillik Ve Kibir İle İlgili Sözler ResimliÇağımızda bireylerin iki önemli hastalığı vardır. Biri bencillik, diğeri de lüks düşkünlüğüdür. Bencillik Ve Kibir İle İlgili Sözler Resimli

Bencillik yalnızca ya da öncelikle kendi çıkarını, yararını düşünen kimse.

İki kişilik bencillik olan aşk, her şeyi kendine kurban eder ve yalanlarla yaşar.

Bencillik Ve Kibir İle İlgili Sözler Resimli“Bencillik ve kibir, insanı ilim öğrenmekten alıkoyar. Kibir insanı cahilliğe ve bilgisizliğe sürükler.”

Bütün insanlık bir bencillik çağına giriyordu.

Bencillik Ve Kibir İle İlgili Sözler ResimliBana, ‘Dünyanın batmasını mı yeğlersin, yoksa çay içmemeyi mi?’ diye sorsalar, her zaman çay içebilmem için, ‘Dünyanın batmasını,’ derim. Bencillik Ve Kibir İle İlgili Sözler Resimli“Bencillik dostluğun zehiridir” Bencillik Ve Kibir İle İlgili Sözler ResimliBencillik kurutur insanın içindeki adalet duygusunu. Bencillik Ve Kibir İle İlgili Sözler ResimliBu asrın salgın hastalıklarıdır bencillik, dinlememek, anlamamak ve durmadan konuşmak…

Beni üzenlerin üzülmesini istemekle bencillik mi yapıyorum bilmiyorum.

Felaketimizin kaynağı kültür yokluğu. Bizi helâk eden ne ahlâksızlık, ne bencillik, ne kafamızın ağır işlemesi. Bir öğrenci kayıtsızlığı içindeyiz. Hoca tanımadığımız için yardım görmemize imkân yok.
Cemil Meriç

webtoz.com
Posted in Resimli Sözler

Uzaktan Sevmek Sözler

Posted in Şairler

İle Sözler

Posted in Güzel Sözler

karla ilgili sözler

Posted in Güzel Sözler

Yanmak İle Sözler