BES Kesintisi Nasıl Hesaplanır?

BES Kesintisi Nasıl Hesaplanır?

Bireysel Emeklilik Kesintisi Brüt Maaşınız Üzerinden %3 Olarak Tutarı Kesintiye Girer Örnek: Brüt tutarınız 2700 Tl İse Bunun % 3 =81 Tl  Net Maaşınızdan Kesilir.

Formül Olarak Brüt Tutar/%3=Kesinti Tutarı  Yani 2700 tl Brüt Bölü Yüzde 3 Bes Kesintisi Eşittir:81 Tl Kesilecek Para

Günümüzde özellikle yatırım amacı ile olduğu gibi ileride emekli olmak amacı ile de tercih edilmekte olan bireysel emeklilik konusunda dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır.

Bireysel emeklilik yaptıracak olanlar için BES kesintisi nasıl hesaplanır? Merak edilen konular önemlidir. Kamu çalışanları ya da iş yerinde 250 ile 999 arasında çalışan olması halinde son dönemde otomatik olarak bireysel emeklilik yapılması söz konusu olmaktadır. Bireysel emeklilikten çıkmak isteyenler başvuru işlemlerini gerçekleştirerek taleplerini iletebilirler.

Bireysel Emeklilik Kesintisi

Bireysel emeklilik için maaşlara gerçekleştirilecek olan kesinti konusunda özellikle BES kesinti hesaplama işlemleri internet üzerinden online olarak yapılabilir. Gerekli bilgilerin girilmesinin ardından yapılacak olan hesaplama işlemleri doğrultusunda ödenecek olan tutarın belirlenmesi sağlanabilir.

Bireysel emeklilik yaptıranlar daha sonrasında iptalini sağlamak istemeleri durumunda yapılacak olan BES kesintisi nedeni ile sorun yaşayabilirler. Alınan tutar üzerinden yapılacak hesaplamalar dahilinde yapılacak olan kesintinin miktarı belirlenmektedir. 2019 yılı için uygulanacak olan kesintiler konusunda belirlenecek olan tutarlar kişilerin ödemelerine göre değişmektedir.

 

 

webtoz.com
Posted in Akıllı Telefon Haberler

Telefon Engelleme

Microsoft, Windows 7 kullanıcılarını uyardı
Posted in Haberler Webtoz

Microsoft, Windows 7 kullanıcılarını uyardı!

Sony Kaç Adet VR Başlığı Sattı?
Posted in Gündem Haberler

Sony Kaç Adet VR Başlığı Sattı?

Facebook'a ABD'den Suçlama
Posted in Gündem Haberler

Facebook’a ABD’den Suçlama