Bilgisayar da ki Gereksiz Dosyaları Silmek

Bilgisayar Gereksiz Dosyaları Silme

Bilgisayarınız her gün bir şeyler indiriyor internet üzerinden gezinti yapıyoruz. Bu işlemlerin tamamı pc tarafından kayda alınır. Ve bu durum bilgisayarda büyük bir yer kaplar. Peki bilgisayardan gereksiz dosyalar nasıl silinir?

Bilgisayar Hızlandırma

Windows Yazılımın Bilgisayar Hızlandırıcı Olarak Olmazsa Olmazı Dediğimiz CCleaner Programı İle Tüm Bilgisayarlar Win Tabletler De Hızlandırabilirsiniz.Bu Tip Programların Yaptığı Genel İşlev Önbellek Hafızasındaki Gereksiz Dosyaların Bıraktığı Veya Bilgisayarınızı Başlattığınız Zaman Otomatik Olarak Başlatılan Programları Kapatabilir Gereksiz Olarak Çalışan Programları Sonlandıra Bilirsiniz.Bu Sayede Bilgisayarınız Hız Olarak Kendi Donanımına Sahip Olduğu Stabil Değerlerde Çalışacaktır.

Nacizane Tavsiyem CCleanar Programıdır.Bilindiği Üzere Windows Yazılımları Güncellendiği İçin Değişiklikleri Takip Etmeniz Ve Bu Değişikliklere Göre Yeni Güncellemeler Yapmalısınız Bu Yüzden Bilgisayar Üzerindeki Gereksiz Dosyaları Önbellek Dosyalarını Silmek Gereksiz Programları Kapatmak Başlangıç Ayarlarını Hızlandırmak Bilgisayarı İlk Gün ki Gibi Hızlı Olarak Görmek İstiyorsanız Kullanın.

Hazır Bu Programdan Bahsetmiş İken Programın Özelikleri Baya Bir Çok Ve Bu Program Üzerindeki Araçlar Hepsi Bilgisayarınızın Hızlı Olması Ve Stabil Olarak Çalışması İçin Tasarlanmış Bilgisayar Hızlandırma İstiyorsanız Denemenizde Fayda Var Yazılımsal Olarak Rutin Düzenli Olarak Kullanabilirsiniz

Manuel Olarak da Yapabilirsiniz.Proğramsız Olarak Yapmak İstiyorsanız Komut Satırı Üzerinde Bir Kaç Kod Yazmalısınız.Veya Bu Kodları .bat Dosyası Olarak Oluşturup Başlangıçta Otomatik Olarak Çalıştıra Bilirsiniz.

  • Bilgisayarda gereksiz dosyaları silmek için ilk olarak Başlat-çalıştır bölümüne temp yazıyoruz ve arama yapıyoruz. Buradan çıkan dosyaları silin.
  • Daha sonra Başlat-çalıştır a gelip c://windows/prefetch kodunu kullanın ve buradaki dosyaları silin.İ
  • Internet Explorer- -ınternet seçenekleri-Ayarlar-dosya görüntüle bölümünde bulunan dosyaları silin.
  • Başlat-Çalıştır bölümüne temp yazın. Bu bölümde çıkan dosyaları silin.

Bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları bu yöntemle silebilirsiniz. Dosyaları silerken hata almak istemiyorsanız unlocker silme programını Da kullanabilirsiniz.

ccleaner İndirmek İçin Alttaki Link Üzerinden Programın Ana Sitesine Ulaşabilirsiniz.

www.ccleaner.com/ccleaner

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU