Bilgisayar Gümrük Vergisi

Bilgisayar Gümrük Vergisi

Yurt Dışından Bilgisayar Toplamak Bu Sıralar Gündemde Bildiğiniz Üzere Yurt Dışı Teknoloji Ürünleri Özelikle Cin Borsasında Teknolojik Ürünler Ucuz Bu Ürünleri Ülkemize Getirmek Bu Teknolojik Ürünleri Gümrük ten Geçire Bilmek İçin Vergiye Tabi Tutulmaktadır.

Yakın dönemlerde elektronik ürünleri ek gümrük vergisi getirildi. İthalat Rejimi Kararına Ek Karar adıyla Resmi Gazete’de yayınlana bu karar sonra vergi miktarları %10 ile %30 arasında değişim gösterdi.

Kararda oyuncak, televizyon, kağıt, karton, elektronik ve inşaat ürünleri bulunuyor. Oyuncakların ek gümrük vergisi %30’ çıkarken diğer ürünlerde vergiler %10 – %15 arasında değişim gösteriyor.

Ek gümrük vergisi alınacak ürünler içerisinde LCD ve PDP teknolojileri de yer alıyor. Bu ürünler üzerinde ek verginin %10 oranında olacağı açıklandı. Bu da monitör ve televizyon fiyatlarının armasına neden olacak. Avrupa Birliği ve Türkiye menşeli ürünler ise bu karardan etkilenmiyor. Eşyaların üretildiği bölgenin doğru beyan edilmesi konusu ise ithalatçının sorumluluğu altında bulunuyor. Yeni vergilerin hızla satış fiyatlarını nasıl etkileyeceği şimdiden merak ediliyor.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU