BİLGİSAYAR HARİCİ  HARD DİSKİ GÖRMÜYOR SORUNU

BİLGİSAYAR HARİCİ  HARD DİSKİ GÖRMÜYOR SORUNU

Videoyu İzleyiniz

Halen Hard Diskiniz Gözükmüyor İse Temel Sorunlar Şunlar Olabilir.

Bilgisayar harici hard diski görmüyor sorunu genelde aygıt bozulmuşsa veya eskimiş ise ortaya çıkmaktadır. Bu tarz sorunları düzeltmek oldukça güç olabilmektedir. Öncelikle harici harddiski bilgisayardan çıkartalım. Çıkardığımız diski başka bir bağlantı noktasına takalım.

Eğer sorun çözülmemiş ise USB kablosunu takarak kontrol sağlayalım. Eğer sorun düzelmez ise  sorun giderici sekmesinden  sorunun çözülmesi  adına deste alalım. Windows sorun giderici bu aygıtların kontrolünü sağlayıp otomatik çözümleme sağlayabilmektedir.

Aygıt sürücüsünü güncelleyerek bilgisayar harici harddiski görmüyor sorununa çözüm bulabilirsiniz. Bilgisayarın çalıştır sekmesini açmak için “Win+ R” tuş takımlarını beraber kullanarak  çıkan kutucuğa “devmgmt.msc”  yazın.   Bu işleme devam ederek aygıt yöneticisine ulaşıp harici cihazı listeden tanımlayın.

Bu sürücünün yanında sarı işareti olursa eğer cihazın ismine sağ tıklayarak sürücü yazılım güncelle  sekmesini işaretleyin.  Bu talimatları izleyerek  gereksiz sürücüleri kaldırın ve tekrardan yükleme yapın.  Bu sayede bilgisayar harici harddiski görmüyor sorunu ortadan kaldırılmış olacaktır.  Bu yöntem sırasıyla uygulandığında başarıya ulaşmaktadır. Genelde sorunlar çözüme kavuşmaktadır.

 

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU