BİLGİSAYAR HARİCİ HDD GÖRMÜYOR SORUNU

BİLGİSAYAR HARİCİ HDD GÖRMÜYOR SORUNU

Bilgisayar harici HDD görmüyor sorunu genelde aygıt sürücüsünün doğru çalışmamasından ya da bozuk olmasından ortaya çıkmaktadır. Harici diski bilgisayardan çıkarıp başka bir cihaza takın. Bunun dışında USB kablo aracılığı ile kontrol edebilirsiniz. Bu sayede problem kablolarda mı değil mi anlamış oluruz.

Bilgisayar harici HDD görmüyor sorunu için sorun gidericiyi kullanabilirsiniz. Aramayı başlat kısmından denetim masasına girip sorun gidericiye ulaşabilirsiniz. Aygıt sürücüsünü güncelleme ve geri yükleme programını uygulayabilirsiniz. Çalıştır kutusuna erişmek için Win+R tuş takımlarına berber basıp aygıt yöneticisine ulaşırız. Yöneticiye ulaştığımızda harici cihazı belirleriz.

Sürücünün yan tarafı sarı renk ise cihaz ismine sağ tuşlama yaparak sürücü yazılım güncellemesini sağlarız. Tarama esnasında bilinmeyen cihazlara erişim sağlanırsa bu cihazları da güncelleyin.  “Güncellenmiş sürücü yazılımları için otomatik arama” sekmesini çalıştırıp işlemleri tamamlayın.

Harici HDD ilk defa bir bilgisayara bağlanacaksa eğer diskte Windows için oluşturulmuş bir bölüm bulunmadığından sürücü algılamaz. Çalıştır kısmına “diskmgmt.msc” yazarak “Enter” tuşuna bastığımızda sürücü listelenecektir.sürücü bölünmemişse biçimlendir ve yeni bölüm açın.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU