Bilgisayar Mühendisliği Nedir?

Bilgisayar Mühendisliği donanım ve yazılım konularını işleyen mühendislik dallarından bir tanesidir. Bununla beraber teknolojik, bilimsel ya da sosyal alanlarda karşılaşmış olduğunuz problemlere çözümler üreten kişilerdir. Öğrenciler bu disiplin içerisinde eğitim alır. Bu eğitimler teori, soyutlama, tasarım ve pratik olarak belirlenmiştir.

Bilgisayar Mühendisi Ne Yapar?

Teori hesaplama alanında matematiksel ve bilimsel altyapıdan yararlanılır. Soyutlama programı ise algoritma, veri yapıları ve donanım mimarisini içerisinde bulundurur. Tasarım ve pratik uygulamalarında donanım-yazılım sistemleri ele alınır. Bilgisayar Mühendisliği programları temel bilimler, mühendislik ve bilgisayar bilimleri derslerini içermektedir. Son sınıf öğrencileri yaratıcılıklarını en son teknoloji ile birleştirerek bir bitirme projesi hazırlar ve mezun olur.

Aslında Bilgisayar Uzmanlığı Mantık Olarak 2 Ye Ayrılmaktadır.Yazılımsal Ve Donanımsal Olarak.Yazılım Üzerine Uzmanlaşmış Bir Birey Dünyanın Her Yerinden İş Teklifi Alabilir.Evrensel Dil İngilizce Olmasından Dolayı Yazılımların Mimarisi İşlevi İngilizcedir.Bu Nedenle İngilizce Bilmesi Ve Yazılım Programla Üzerine Eğitim Alması Şarttır.Dünyanın En İyi Uzmanları MIT Üniversitesinde Master Yapmak İstemektedir.

Yazılım Sadece İngilizce Dilini Bilip Kod Yazmak Değildir.Hayel Gücü Önemlidir.

 

Yavuz tarafından yayınlandı

Ne bileyim Füsun. Şimdi aramıza duvar örsen, Yine kalkıp senin sevdiğin renge boyarım.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir