Bilgisayar Özelliklerine Nerden Bakılır?

Bilgisayar Özelliklerine Nereden Bakılır?

Bilgisayar satın alınırken en çok merak edilen konulardan bir tanesi bilgisayarın sahip olduğu özelliklerdir. Bilgisayar özellikleri satın alma kararımızı ciddi şekilde etkiler. Bununla beraber zamanla bilgisayarlarımız eskir ve bazı iyileştirmelere ihtiyacı olur. Peki, bilgisayar özelliklerine nereden bakılır?

Windows kullanıyorsanız işlem son derece basittir. Farenizi bilgisayar üzerine getirerek sağ tıklayın. Buradan özelliklere giriş yapın. Kişisel Bilgisayar Bilgisi bölümünde bilgisayarınızı tanıyabilirsiniz. Windows kullanıcıları bu adım üzerinden bilgisayarınızın işlemci, bellek ve işletim sistemini kolayca öğrenebilir. İşlemci bilgisi size CPU’nuzun hızını ve modelini söyler. Bellek ise RAM bilgisini verir. Ayrıca bu bölümde işletim sisteminizin detaylarına göz atabilirsiniz. Yeni Windows sürümlerinde 32 ya da 64 bit olarak destek sunar.

Cmd Üzerinden İse Systeminfo Komutu İle Öğrene Bilirsiniz.

Ekran Kartı Öğrenme

Ekran Kartı Modelini Özeliklerini Öğrenmek İçin Başlat Çalıştır dxdiag Yazılıp Enter Tuşlanır Açılan Pencerede Ekran Bölümüne Tıklayınız Karşınızda Ekran Kartınızın Modeli Özelikleri Yazmaktadır.Bu Şekilde Öğrenebilirsiniz.Ekran Kartı Sürümlerini de Öğrenebilir Kontrol Edebilirsiniz Ekran Kartı Modeli Öğrenme En Çok Pc Oyunları İçin Gereklidir Edindiğiniz Bilgileri Not Alabilirsiniz.

Bilgisayar Özelliklerine Nerden Bakılır?

DirectX Sürümünü Öğrenme

Üsteki İşlem İle Aynı Yöntemdir.

DirectX Sürümünü İster Çalıştır Üzerinden İster Hazır Bilgisayar Programları Üzerinden Öğrenebilirsiniz.Bilgisayar Programları İle Yapaçağınız İşlem Arasında Fark Yoktur.

Sırası İle DirectX Sürüm Öğrenme

Başlat Çalıştır dxdiag Yazılıp Enter Karşınıza Çıkan Pencerede DirectX İle İlgili Tüm Bilgiyi Öğrene Bilirsiniz

 

Yavuz tarafından yayınlandı

Ne bileyim Füsun. Şimdi aramıza duvar örsen, Yine kalkıp senin sevdiğin renge boyarım.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir