BİLGİSAYARA 2 İŞLETİM SİSTEMİ KURMA

BİLGİSAYARA 2 İŞLETİM SİSTEMİ KURMA 

Arkadaşlar Bilgisayarlarımıza Birden Fazla İşletim Sistemi Kurabiliriz.Hem Linüx Hem Windows Çalışmaktadır.

Bir İşletim Sisteminden Diğerine Geçmek İçin Bios Üzerinden Geçiş İşlemi Yapılmaktadır.Nitekim Gelişen Teknoloji Ve Yazılımlar İle Artık Linüx Windows Cihazlarımıza Modül olarak Gelmektedir.

Youtube Üzerinden Derlediğimiz Videomuzda Bir Bilgisayara Çift İşletim Sistemi Kurulumu Gösterilmektedir.

Not:Windows Üzerinden Linüx İçersinde Herşey Yapılabilir.Linüx İle Windows Karşılaştırır İseniz Tek Dezavantajı Hız Olmasıdır.Bunun Haricinde Gerek Php Python Kodlama Bilgisi Olan Linüx Terminal Üzerinden Yapılan Herşey Yapılmaktadır.Önemli Olan Sistemin Nasıl Çalıştığıdır.

Linüx İşletim Sistemi Olarak Tercihim Ubuntu dur Stabil Olarak Çalıştığı Ve Görselliği İçin

Aynı Yöntem İle Linüx Kurabilirsiniz.

Bilgisayara 2 işletim sistemi kurma Windows 10 ve 8, başlığımızın ana konusudur. Bu başlıkta konuyu detaylı inceleyeceğiz. Öncelikli olarak şunu söyleyebiliriz. Bilgisayara 2 işletim kurma Windows 10 ve 8, sisteminizde herhangi bir kasma işlemi yapmaz, bağımsız olarak çalışırlar.

Birinci adımda tarayıcımızdan ISO dosyası indiriyoruz. Tarayıcımıza Windows 8 media Creation tool yazarak indirebiliriz.

İkinci adımda 4 GB boş flaş diskiniz olmalıdır. Flaş, format diski oluşturmak içindir.  Üçüncü adımda disk yönetimine giderek kurulum için alan ayırmak gereklidir. Alt sınır 20 GB iken üst sınır sınırsızdır.

Beşinci adımda boş metin belgesine [EditionID], [Channel], Retail, [VL], 0 komutlarını alt alta yazalım. Ardından farklı kaydete tıklayıp e.cfg dosyası olarak kaydedin. Kaydettiğiniz dosyayı daha önceden oluşturduğunuz flaşın içindeki sources klasörüne yapıştırın.

Beşinci adımda bilgisayarınızı kapatın, flaşınız takılı dursun ve Bios kısmını açın ardından Windows 8 için gerekli kurulumları yapın. Ardından hem Windows 8 hem Windows 10 kullanımınıza hazır yine Bios yardımı ile seçip istediğiniz işletim sisteminde kullanabilirsiniz. Bilgisayara 2 işletim sistemi kurma Windows 10 ve 8 videomuzu da izleyip bilgilenebilirsiniz.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU