Bilgisayarı Otomatik Kapatma

Günümüzde ihtiyacımıza yanıt verebilen pek çok program yer alıyor. Ancak bilgisayarımıza devamlı bir şeyler kurmak istiyoruz. Buda bilgisayarımızı yoruyor. Programların çoğu basit bazı işlemlere görsellik kazandırılarak indirmeniz için yapılır. Bu programlarda PC’mizin Ram’ini, ekran kartını ve işlemcisini etkilemektedir. Bu yazımızda sizlere bilgisayarı otomatik kapatma hizmetinden bahsedeceğiz. Sizde bilgisayar açıkken uyuyanlardansanız bağlayarak uyuyanlardansanız bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Bilgisayarı otomatik kapatma nasıl yapılır? Bilgisayarı otomatik kapatmak için Başlat bölümüne giriş yapın. Çalıştır sekmesinden shutdown -s -t 3600 komutunu girin. Bu işlem sonrasında bilgisayarınız 1 saat sonra kapanır. Kapanma yapılmadan önce bilgisayar bir yazı ile sizi uyaracaktır. Burada yer alan sayısal değerlerde önemlidir. 3600 rakamı 60 dakikanın saniye cinsinden hesaplanmıştır. Bu bölümü boş bırakırsanız bilgisayarınız 30 saniye içerisinde kapanmaktadır. Sizde bilgisayarı otomatik kapatma yöntemlerini kullanarak bilgisayarınızı koruma altına alabilirsiniz.

Dilerseniz Programlar İle Bunu Yapabilirsiniz.Fakat Bu İşlemin Arka Planda Çalıp Çocuklarınızın Bilmesini İstemiyorsanız.Programsız Olarak ta Halledebilirsiniz.Üst Yazıda Bahsettiğimiz Kodları Bat.Olarak Kaydetip Başlangıçta Çalıştır Yaptığımız Zaman Her Zaman Belirtilen Süre Dolduğunda Kapanır.

Örnek

Yeni Metin Belgesi Açıp Kodları Yapıştırıyoruz

shutdown -s -t 9999600

Farklı Kaydet Yapıp Dosyamızın Uzantısını .Bat Yapıyoruz.İster Açıp Deneye Bilirsiniz.İster Başlangıçta Çalıştır Yapıp Cihazınız Her Açıldığında Mevcut Süre Sonunda Kapanır.Fakat Tekrar Açıldığında Yine Aynı Şekilde Devreye Girer.Tekrar Açıldığı Zaman Oturumunuz Şifreli İse Bunu Önlemiş Olursunuz.

Kısaca Sizden Habersiz Fazla Oyun Oynayamaz Ve Açamaz

Bilgisayarı Otomatik Kapatma

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU