BIOS NASIL GÜNCELLENİR

BIOS NASIL GÜNCELLENİR

 

BIOS ana kartların en önemli ve hassas donanımlarındandır. Bu yüzden çok fazla müdahale edilmemektedir. BIOS nasıl güncellenir ile alakalı birkaç önemli bilgi aktarım sizlere yardımcı olmaya çalışalım.

BIOS güncelleme işlemi için ilk olarak dikkat edilmesi gereken konu ana kart modeline uygun hazırlanmış olan BIOS yazılımına ulaşmaktır.   Bilgisayarınızdaki sürümün BIOS sürümü ile mutlaka aynı olması gerekmektedir. Yayınlanmış sürüm, bilgisayardaki sürümden güncel durumda ise indirme işlemini yapabilirsiniz. İndirilen sürüm ZİP olarak indiğinden bu dosyayı ZİP dosyasından çıkarmanız gerekecek. Bu dolayı her hangi bir USB belleğine kopyalayın.

Cihazı yeniden başlatarak BIOS ekranına giriş yapacağınız tuşa tıklayın. Bu tuşlar genel olarak del, f12 tuşları olmaktadır. Bu uygulama ile yenilenmiş olan yazılımlar sayesinde BIOS ekranı kontrol edilebilir. Bu sayede işlemlerini çok daha kolay çözülebilecektir.

Bu uygulama oldukça basit ve bilgisayar açık konumdayken yapılmaktadır. Bu uygulamayı herkes kolayca ve güvenle yapabilir. Bilgisayar güncelleme yaparken şarj oranına dikkat etmelisiniz. Yukarda yaptığımız açıklamalar sonrasında BIOS nasıl güncellenir sorusunun cevabını vermiş oluyoruz.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU