BIOS UEFI Mİ ESKİ Mİ ÖĞRENME

BIOS UEFI Mİ ESKİ Mİ ÖĞRENME

Bunun 4 faklı yöntemi bulunmaktadır.

Birinci yöntem arama alanından cmd yazarak komut sistemini yönetici olarak çalıştırın. Çıkan ekrana bcdedit yazıp enter tuşuna basın. windows bot loader başlığında path sırasının karşısında winload.efi yazıyorsa uefi’dir. Eğer winload.exe yazıyorsa eskidir.

İkinci yöntem Çalıştır’a diskmgmt.msc yazın. Çıkan ekranda Sağlam EFI Bölümü yazıyorsa uefi’dir. Kurtarma Bölümü yazıyorsa eski demektir.

Üçüncü yöntem ise arama alanına msinfo32 yazıp sistem bilgisini açın. BIOS Modu bölümünde UEFI yazıyorsa uefi’dir. Eski veya Legacy yazıyorsa eskidir.

Dördüncü ve son yöntem olarak da bilgisayarınızdan BIOS ayarlarını açın. Bu her bilgisayar için farklılık göstermektedir. Boot mode kısmında UEFI ya da EFI yazıyorda uefi’dir. Bir şey yazmıyorsa eskidir.

Bu dört yöntem sayesinde bilgisayarınızın bios uefi mi eski mi öğrenme işlemlerini kolaylıkla halledebilirsiniz. Öğenmes basit ama oldukça önemli bir adımdır. Bilgisayarınızda format usb’si hazırlamak istediğiniz zaman işlemlerinizin daha rahat olmasını sağlayacaktır. Aksi takdirde yaptığınız işlerin boşa gitme ihtimali bulunmaktadır.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU