Bir Kedi Size Yaklaşıyorsa, Allah Tarafından 3 İşaret Var Demektir

Bir Kedi Size Yaklaşıyorsa, Allah Tarafından 3 İşaret Var Demektir

Kediler, insanların en sevdiği hayvan dostlarındandır. Özelikle evde hayvan beslemek isteyen kişiler ilk olarak bir kedi sahiplenmek ister. Çünkü kediler, hem çok tatlı hem de çok sevimli hayvan dostlarımızdandır. Peygamber efendimizin de çok sevdiği hayvanlardan biri olan kediler, sevimli hareketleri ile çocukları da en sevdiği hayvanlardan biridir. Peygamber fendimiz (s.a.s) kedilere çok hassas bir şeklide yaklaşmıştır. Ve kendisinin de Müezza isminde bir kedisi varmış. Hatta bir gün Peygamber efendimizin kedisi, efendimizin hırkasının üzerine uyumuştur, peygamber efendimiz ise kedisini rahatsız etmemek ve uyandırmamak için hırkasını kesip kediyi uyandırmadan ayağa kalkmıştır. Bu davranışı ile ümmetine ve tüm insanlara hayvanlara verdiği değeri göstererek örnek olmuştur. Bir kedi size yaklaşıyorsa, Allah tarafından 3 işaret var demektir bu işaretlere bakacak olursak;Bir Kedi Size Yaklaşıyorsa, Allah Tarafından 3 İşaret Var Demektir

  • Allahın bize verdiği nimetleri ve insanların özünü hatırlatmak için gelirler; kediler aslında nankör hayvanlar değildir. Bir kedi kendisinin karının doymasını insandan değil haktan bilir. Bu nedenle de insanlara yaklaşarak, Allahın verdiği nimetleri hatırlatıp şükür etmelerini sağlar.
  • Paylaşmayı hatırlatırlar; bir kedi size yaklaşıyor ve size sevgi gösteriyorsa bu paylaşmayı hatırlamanız içindir. Özellikle insanlar arasında nerede ise bitme noktasına gelen paylaşma duygusu kediler vasıtası ile yeniden can bulur. Bir kedi size yaklaştığında onun karnını doyurmanız ve yiyeceğinizi onunla paylaşmanız gerekir.
  • Sevgiyi hatırlatırlar; kediler sevilmekten de sevmekten de çok hoşlanırlar. Günümüzde şiddet, kavga ve gürültü gibi olgular sevgini çok çok önüne geçmiştir. Fakat kediler sevildiğinde insanlara hiçbir yerde bulamayacakları bir iç huzur verir. Yine kedileri severken, insanları ve doğayı da sevmenin önemini kolayca anlayabilirsiniz.

Tüm bunlara baktığımızda kedilere nankör demenin ne kadar yanlış olduğunu kolayca anlayabiliriz. Kedileri önce Allah için daha sonra kendimiz için sevmemiz ve onların karnını doyurmamız  gerekiyor. Bu sayede Allah rızası kazanmış olacağız. Kişiler kedilerin karnını doyurup onlara şefkat gösterirse Allah hem kazalardan hem de doğal afetlerden kişileri koruyacaktır.

 

webtoz.com

oyun ile ilgili sözler

Aşk101 Dizi İncelemem

Aydan Getirilen İnsan Eli

Çilehane 40 Gün Karanlıkta Oturulması