BOZUK RAM Tespiti Ve Mavi Ekran Hataları

BOZUK RAM Tespiti Ve Mavi Ekran Hataları

Konumuzda Bozuk Ram Tespitleri Ve Mavi Ekran Hatalarının Çözümleri Anlatılmaktadır.

Not:Ram Düzgün Takılmaz Veya Yerinden Oynar İse Siyah Ekran İle Karşılaşırsınız Bu Tip Durumlarda Ram Bellek Soketlerini Kontrol Ediniz

Başlat’tan mdscched yazın. Çıkan sayfada önerilen seçeneği seçerek bilgisayarınızı baştan başlatın. Sonrasında windows bellek tanılama aracı çalışacaktır. Buradaki tarama işlemi bellek boyutuna göre farklılık göstermektedir. Tarama işlemi tamamlanınca bilgisayarınız baştan başlayacaktır.

Diğer yöntemde Google’a memtest86 yazarak çıkan programı indirmek. Seçeneklerden bilgisayarınıza uygun olan ve usb mi yoksa CD mi seçeneğine göre indirebilirsiniz.

Usb olarak indirdiğiniz programı açtığınızda çıkan ekrandan usbnizi seçin. 2. adım olarak yine aynı ekranda write image usb drive seçeneğini işaretleyin sonrasında write butonuna basarak programı çalıştırın. Sonrasında program bilgisayarınızı taramaya başlayacak. İşlem bittiğinde de ekranda imaging completed uyarısı çıkacaktır.

CD seçeneği olarak indirilen rar dosyanın içinden CD için olanı çıkartın. Dosya içindeki memtest86++ dosyasına sağ tıklayıp, disk görüntüsünü yaz diyin. CD veya DVD taktığınız zaman program çalışacaktır. Açılan ekrana CD hacmini yazıp yaz dediğiniz zaman program çalışmaya başlayacaktır.

Bozuk ram nasıl anlaşılır (mavi ekran hataları) sorusuna basit yöntemlerle cevap bulabilirsiniz.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU