BritBox, BBC ve ITV tarafından ortak girişim olarak kurulan ücretli bir video yayını hizmetidir.  Kuzey Amerika’da zaten farklı bir versiyonu olan Britbox Nedir? Britbox ücreti ne kadar olacak?

BritBox ne kadara mal olacak?

BBC ve ITV “rekabetçi fiyatlandırılacağını” söylese de, maliyet konusunda hiçbir açıklama yapılmadı. Netflix , Amazon Video ve Sky’ın Şimdi TV’nin çevresinde 6-8 / ayda fiyatlandırılacaktır.. BritBox, rakip akarsu servisine abone olan haneler için ek bir abonelik olarak belirtiliyorsa, bu hizmetlerden daha fazla ücretlendirmek daha zor olacaktır.

BritBox’ta hangi şovlar olacak?

BritBox nedir

Hiçbir açıklama yapılmadı, ancak odak daha önce BBC ve ITV tarafından gösterilen arşiv materyallerine odaklanacak , bu nedenle klasik tiyatro kutuları ve popüler sitcomlar bekliyoruz. BritBox aynı zamanda bazı orijinal programlama programlarını da başlatacak.

Gelecekteki tüm BBC ve ITV içerikleri BritBox’ta görünecek mi?

BBC ve ITV tarafından yayınlanan yeni programlar ücretsiz görünmeye devam edecek BBC iPlayer ve ITV Hub yakalama servislerinde sınırlı bir süre vardır . Bu noktadan sonra birçoğunun BritBox’ta görünmesini ve bir ödeme duvarının arkasına geçmesini bekleyebilirsiniz.

Her iki yayıncı da, ITV’nin Netflix ile olan anlaşması gibi arşiv şovlarını göstermek için mevcut yayın hizmetlerini onurlandıracaktır. Bununla birlikte, yayıncıların, aboneliklerini artırmak amacıyla geri kataloglarının mümkün olduğunca BritBox’a geçmesini beklemektedirler.

Netflix’in pazardaki hakimiyeti göz önüne alındığında, bunların hepsi biraz geç değil mi?

On iki yıl önce İngiltere’nin büyük kamu hizmeti yayıncıları , tüm büyük kanalları bir ücretli yayın hizmeti altında bir araya getirecek olan Project Kangaroo adlı tek duraklı bir yayın hizmeti planlamak için bir araya geldiler . Öncü teklif, İngiliz TV endüstrisinde devrim yaratabilirdi. Bunun yerine Rekabet Komisyonu tarafından engellendi , şimdi korkunç şekilde yanlış yönlendirilmiş görünen ve Netflix’e İngiltere pazarında serbest dolaşan bir karar verildi..

İngiliz gazetesi yazarı Mark Lawson ise bu platformun başarılı olmayacağı görüşündedir.

Lawson, iki kanalın da çoğu başarılı dizisini dışarıdan yapımcı şirketlere yaptırdığını, bu şirketlerin dizileri BritBox yerine Netflix’e satmak isteyebileceğini söylüyorlar. Britbox ileriki günlerde Netflix’in yerini alabileceğine dair söylemler devam etmektedir.

Yavuz tarafından yayınlandı

Ne bileyim Füsun. Şimdi aramıza duvar örsen, Yine kalkıp senin sevdiğin renge boyarım.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir