Büyü Çeşitleri

Büyü Çeşitleri

Ezoterik bir ilim alanı olan büyü, hakikatten uzaklaşmak isteyen kişilerce yapılır ya da yaptırılır.Bu Konumuz Tedbir Ve Ne Olduğu Hakkında Bilgi Vermektedir. Peki, büyü çeşitleri nelerdir?

Büyü En Büyük Günahlardandır.Şirke Girer.

Papaz Büyüsü

Büyü çeşitleri arasında yerini almış olan papaz büyüsü nedir? Papa büyüsü iki şekilde yapılıyor. İlk olarak kişinin sevdiği kişiyi kendisine bağlaması için yapılıyor, yaptırılıyor. Bunun dışında sevmediğiniz biri için büyük bir kötülük olmasını istediğinizde yine yaptırılabilen büyü çeşitleri arasındadır. İslam dininde büyünün varlığı kabul edilmiş, büyü ile ilgili çok sayıda hadis açıklanmıştır. Hz. Muhammet (Sav), büyüden uzak durulmasını istemiş olan Peygamberler arasındadır. İki amaç üzerinden yapılabilecek olan bu büyü, bu alanda kendini yetiştirmiş olan kişilerce yapılabiliyor.

Aşk Büyüsü

Büyü çeşitleri arasında en çok birine kendinize aşık etme, birini birine aşık etme, kadının kocasını çok sevmesi, kocanın karısına bağlanması gibi büyüler var. Aşk büyüsü için de bu büyülere benzer bir büyü olduğunu söyleyebiliriz. Sevdiğiniz kişinin size aşık olmasını sağlamak açısından talep edeceğiniz ya da yapacağınız büyü olarak tanımlanabilir. Aşk büyüsü nedir korunmanın yolları nelerdir sorularının yanıtı veriliyor. Aşk büyüsü ile aşık olmadığınız bir insana aşık olma, bağlanma gibi etkiler oluşturulur. Peki, bu büyünün etkilerinden nasıl korunursunuz?

Aşk büyüsünden korunmak;

Genel anlamda tüm büyülerden korunmak adına, inançlı olmak dua okuyarak Allah’a sığınmak önerilir. Büyü yapıldığını düşünmeniz halinde ise yapmanız gereken; sirkeli, kaya tuzunun olduğu bir kova su ile gusül abdesti alır gibi yıkanmak. Dua etmek, Kuran okumak ve Allah yolunda, tüm kötülüklerden Allah’a sığınmak büyülerin de etkisinin azalması açısından önemlidir.

Kara Büyü

Büyü çeşitleri içinde yer alan ve kara büyü nedir sorusunun sıkça sorulduğu büyü hakkında bilgi veriliyor. Öncelikle bu büyü, insanları zarara uğratmak amacı ile yapılıyor. Kötülük bulaştırmak, tamamen kötülük yaymak için bu büyünün yapıldığını bilmelisiniz. Allah ve Peygamber tarafından kesinlikle uzak durulması söylenen büyü için hem yapan hem yaptıranın azap göreceği Kuran’ı Kerim’de yer alıyor. Kara büyünün etkisi insanda belli bir hareketlere zorlanma etkisi gösterecektir. Kişinin kendi öz iradesini kullanamadığı bir hale gelmesi söz konusudur. Korunmak için Allah’a sığınmak, dua etmek önemlidir.

“Onların Allah’tan başka kendilerine yardım edecek dostları da yoktur. Allah kimi saptırırsa artık onun için hiçbir çıkar yol yoktur.”

Domuz Yağı Büyüsü

Kara büyü kapsamında yer alan bir büyüdür. Uygulanan bir teknik olarak söylenebilir. Bakıldığında kara büyü grubunda en çok uygulanan yöntemdir denebilir. Bu büyünün yapılması sonucunda son derece etkili ve kesin sonuçların alınması sağlanır. Ayrıca bu büyünün bozulması da son derece zor olacaktır. Peki, bu büyü neden yapılıyor ya da büyünün etkisi ne? Genel olarak evli çiftleri ayırmak, kısmet kapalılığına neden olmak, iş ve rızk verilmemesi, yükselişin engellenmesi, cinsel hayatta itibarsızlaşmak, yıldız dengelerini bozmak gibi etkileri olan bir büyüdür.

Peki, domuz yağı büyüsü nasıl bozulur?

Sıkça sorulan sorular arasında aynı zamanda bu büyünün nasıl bozulacağı sorusu var. Genel anlamda her büyü Esma – ül Hüsnalar ve Ayet – i Kelimeler, dua yardımı ile bozulur. Bu alanda kendini yetiştirmiş olan hocalardan yardım almak, ilmine ve samimiyetine güvendiğiniz hocalar ile iletişime geçmek en doğrusu olacaktır.

Zenginlik Büyüsü

Yapılan büyüler arasında zenginlik büyüsü de var. Daha çok gelir elde etmek isteyen kişilerin uyguladığı bu büyü, para gelmesi içindir. Kişinin bu büyüyü yapması ya da yapılmasını istemesi gibi bir talebi olabilir. Bu durumda kısa sürede daha çok kazanç elde etmesini sağlayacak olan büyü teknikleri ile büyünün yapılması sağlanabilir.

Bağlama Büyüsü

Eşlerin birbirine olan sevgisinin, sevdiğiniz kişinin sizi sevmiyor olmasının ortadan kalkması adına uygulanan büyüler arasında yer alıyor. Bağlama büyüsü nedir sorusu sıkça sorulur. Bakıldığında, kişilerin birbirini sevmediği ya da tek taraflı olan sevgi durumlarının olması halinde, bu büyünün yapılması talep ediliyor.

webtoz.com

Peki, bu büyü nasıl bozuluyor? Bu büyüden nasıl korunuruz? Çoğu zaman büyüden kurtulmak için yapılacak olan etkili bir dua, Allah’ın isimleri, Allah’a sığınmak olacak. Bunun dışında kişinin Allah yolunca olması, niyetini belli etmesi, sakınma – korunmak için dua etmesi büyülerin etkisinden kurtulmak, korunmak için yeterli olabilir. Büyü belirtisi böyle bir durumda görülebilir. Çoğu zaman yapılan büyünün etkisi anormal bir şekilde hissedilir. Bu durumda direkt olarak büyüden uzaklaşmak için gereken önlemleri almanız istenir.

Yumurta Büyüsü

Yumurta büyüsü de diğer büyülere son derece benzer şekilde; birinin birine aşık olması ya da birinin kendine aşık olmasını sağlamak amacı ile yapılır ya da yaptırılır. Dinimizde büyük günah olan, haram olan yumurta büyüsü nedir? Aslında bakıldığında, diğer büyülere benzer şekilde birinin birine aşık olmasını sağlamak amacı ile yapılan büyü olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda bu büyünün bir anda ara bozmak için yapılması da söz konusudur. Direkt olarak eşlerin ayrılması, boşanması için de yapılıyor.

At Nalı Büyüsü

Büyü çeşitleri içinde yer alan bir diğer büyü ise at nalı büyüsü olarak söylenmiştir. Bu büyü, sevgilinizin size ateşlenmesi, yeniden aşık olması, yoğun ilgi duyması için yapılır. Nal kullanılarak yapılan bu büyüde asıl amaç; sevgili ile ya da eş ile yaşanan sorunların ortadan kalkması içindir. İki sevgili arasına soğukluk girmesi durumunda bunun yok edilmesi ve ikilinin sorunsuz şekilde ilişkilerini sürdürmesi için tercih edilir. İki sevgiliyi birleştirme konusunda en sık kullanılan büyü çeşidi olduğunu söyleyebiliriz.

Tuz Büyüsü

N gösterişli bağlama büyüleri dendiğinde akla gelenler arasında tuz büyüsü yer alıyor. Model asallı büyü kategorisinde yer alan büyü, kişiyi temsil eden oyuncak bebeklerden birinin yapıldığı büyüdür. Bu büyünün genel amacı, kişiyle bağlantıya geçmek ve onu kendisine aşık etmek, istenen kişiye aşık etmektir. Büyünün yapılmasının ardından farklı süreçler tamamlanır. Bu bebek üzerinden kadının ya da erkeğin kişiye bağlanması sağlanır. Bu büyü türünde çoğu zaman görülen, hatırlanan bebeğe iğne batırılarak acı çektirme durumu yoktur. Amaç acı çektirmek yerine, kişinin aşık olmasını sağlamak olacaktır.

Tırnak Büyüsü

Büyünün yapıldığı kişinin iradesini kontrol altında almak için uygulanır. Tırnak büyüsü bağlama büyüsü gibi büyülerin etkisinin dışında çok daha etkili bir büyü. Kişinin iradesi, düşünceleri gibi büyük ölçüde algısını tamamen büyünün etkisi altına alır. Herkese yapılabilecek olan bu büyü çok tehlikelidir. İradeye etki eden bu büyünün yapılmaması önerilir. İslam’a göre tüm büyülerin yapılmaması, kişinin Müslümanlığından vazgeçmemesi demek olacak. Kişilerin kendi iyiliği için mutlaka bu büyülerden uzak durması gerekiyor.

Büyülerin yapılmasından sonra bozulması çok zor oluyor. Bunun için mutlaka kişinin bunu göz önünde bulundurarak hareket etmesi önemlidir. Size yapılan, haberinizin olmadığı bir büyünün bozulması da aynı zorluğu içeriyor. Büyü bozma taşı ve buna benzer şeyler ile büyünün ortadan kaldırılması için adımlar atılıyor. Sizin için sunulan önerileri dikkate alarak, büyü yapmak bozdurmak gibi durumlardan kaçınabilirsiniz.

Sabun Büyüsü

Çok sayıda büyü çeşitlerinin olduğu, büyülerin farklı amaçlar için yapıldığı biliniyor. Adını sıkça duyduğunuz sabun büyüsü nedir? Bu büyü iki farklı amaca ulaşmak için yapılıyor. Bunlardan birincisi zarar vermektir. Yani büyünün yapıldığı kişinin zarar görmesi için uygulanır.

İkinci olarak ise iki insan arasında aşk bağı kurmak için yapılır. Büyünün bu iki etkisi üzerinden gereken yapılır ve uygulama sonrasında büyü tamamlanmış olur. Özel hayatta ya da iş hayatında size engel olan kişiler için yapılabilir. Bunun dışında insanların birbirine olan bağlarının kuvvetlendirilmesi gibi amaçlar için yapılabilir. Elbette dinimizce büyü yapmak ve yaptırmak haram olarak kabul ediliyor.

Kedi Kuyruğu Büyüsü

Büyü yapan kişiler, yaptıran kişiler kedi kuyruğu büyüsü ismi ile bir büyünün daha anıldığını bilecektir. Kedi kuyruğu ile yapılan bu büyünün aynı zamanda kedinin kuyruğunun kesilmesini de gerektirmesi üzerine imtina ile bu büyüden uzak durulması öneriliyor. Zaman zaman gündeme gelen kedi kuyruğunun kesilmesinin direkt olarak büyü ile bağdaştırılması söz konusu. Ancak bu büyüden de uzak durulması sizin için en iyisi olacaktır.

‘‘Hâlbuki onlar, Allah’ın izni olmadıkça o sihirle hiç kimseye zarar veremezlerdi. (Onlar böyle yaparak) kendilerine zarar veren, fayda getirmeyen şeyleri öğreniyorlardı. Ant olsun, onu satın alanın ahirette bir nasibi olmadığını biliyorlardı. Kendilerini karşılığında sattıkları şey ne kötüdür! Keşke bilselerdi.’’ (Bakara, 113/1-5)

Sirke Büyüsü

Farklı gereksinimler ile gerçekleştirilen büyüler arasında sirke büyüsü var. Bu büyü aşık etmek için kullanılıyor. Yine eşinizin ya da sevgilinizin size bağlanması için tercih ediliyor. Genel olarak sirke, büyü bozmak için kullanılan bir malzeme olduğundan büyünün nasıl yapıldığı bilinmiyor. Ancak bakıldığında büyünün yapılması ile iki insanın birbirine olan ilgisinin artması, varsa sorunların çözülmesi, birinin birine aşık olması gibi amaçlar ile yapılıyor.

Adet Kanı Büyüsü

Adet kanı büyüsünün ilişkileri iyileştirdiği yönünde bir inanç var. Peki, adet kanıt büyüsü nedir? Adet kanının kullanılarak, eşin sevgilinin kendisine aşık ettirilmeye çalışıldığı bağlayıcı bir büyü olarak düşünülebilir. Genel olarak yapılan tüm büyülerde olduğu gibi bu büyünün de yapılmaması önerilir. Allah’ın haram kılmış olduğu eylemlerden biri olarak nitelendirilir.

“Suçluların hoşuna gitmese de, Allah hakkı sözleriyle gerçekleştirecektir.” (Yunus, 10/82)

41 Büyüsü

Düğüm büyüleri olarak bilinen, farklı teknikleri olan 41 büyüsü nedir? Yapılma amacı kişinin sosyal hayatını kısıtlamak, toplumsal değerlerden alı koymak, kendi dünyası ile baş başka kalmasını sağlamak gibi amaçlar için yapılır. Herkeste olumlu etki yaratmayacak olan bu büyü, kişinin ailesine yakınlaşması amacı ile yapılırken ailesinden tamamen uzaklaşmasına da yol açabilir. Büyü ile bir şeylerin dengesini bozmak, yapan kişinin de büyük günaha girmesine sebep olur.

41 büyüsü yapıldığı nereden anlaşılır?

Herhangi bir şekilde bu tarz bir büyünün size yapıldığını nasıl anlarsınız? Birden sizden soğuyan bir sevgili, koca olabilir. Birden çok hareketli birinin içine kapanması, evden çıkmak istememesi, yemeden içmeden kesilmesi, sunulan tüm teklifleri reddetmesi, kimseyi görmek istememesi gibi durumların bir arada görülmesi durumunda büyüden şüphelenmek mümkün olabilir.

Kabala Büyüsü

Tevrat’ta yer alan bu büyü, birini aşık ettirmek ya da ayırmak amacı ile yapılabilir. Ayrıca bazı hastalıkların tedavisi, kadın ve erkek evi terk ettiyse gibi durumlar da bu büyünün yapılması söz konusu olabilir. Kabala büyüsü nedir sorusunun yanıtı; iki insanın birbirine bağlanması, sorunların ortadan kaldırılması için yapılan büyü olarak tanımlanması söz konusudur.

Verilen büyülerden korunmak için Allah’a sığınmak, her zaman her şeyi Allah’tan istemek gerekiyor. Büyü yapan ve yaptıranların Allah korkusu ile büyüden uzaklaşması dua ile olacak.

“Yarattığı şeylerin kötülüğünden, karanlığı çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden, düğümlere üfleyenlerin kötülüğünden, haset ettiği zaman hasetçinin kötülüğünden, sabah aydınlığının Rabbine sığınırım.” (Felak, 113

Posted in Dini

Mehdi A.S Hakkında Merak Edilenler

Posted in Dini

İslam’da Nazar Değmesi

Posted in Dini

Bursa Ulu Cami’de İlk Namazı Kim Kıldırdı?

Posted in Dini

Ayet Şeytan Sizi Fakirlikle Korkutur