C DİSKİNİ TEMİZLEME Yer Açma Tüm Yöntemler

C DİSKİNİ TEMİZLEME Yer Açma Tüm Yöntemler

C diskini temizleme, bilgisayarınız için çok önemlidir. Hemen hemen her programınızın kurulumu, işletim sistemleri bu diskte bulunur. Gerekli dosyalar burada saklandığı gibi gereksiz dosyalar da C diski içinde saklanmaktadır. Bu C diskini temizleme bilgisayarınız için çok kritiktir. Şimdi paragraf halinde C diskini temizlemeyi inceleyelim.

İlk iş olarak denetim masasına girip program ekle/kaldır sekmesine giriş yapın. Ardından gereksiz gördüğünüz tüm programları kaldırın. Bu işlem disklerinizde yer alan boş, gereksiz dosyaları toptan silecektir.

İkinci iş olarak Windows’un disk temizleme aracını kullanın. Bunun için bilgisayarıma girerek C klasöründeki listeden özellikler kısmından diski temizle seçeneğini seçerek temizlemesini bekleyin.

Üçüncü iş olarak sürekli geri dönüşüm kutusunu boş tutun, bazen sadece silmek o programın tamamen bilgisayardan kalkmasını sağlamak, ekstra olarak dönüşüm kutusunu boşaltmanız gerekir.

Dördüncü iş olarak hazırda bekletmeyi devre dışı bırakın. Bu işlemi denetim masasında güç seçenekleri kısmında halledebilirsiniz.

Tarayıcınıza girerek çerezleri ve ön belleği temizleyin, bunlar hep bilgisayarınızı temizleyecek.

Sistem dosyanızı temizleyin. Bunun için öncelikli olarak bilgisayara sağ tık yapın, özelliklerden disk temizle seçeneğini seçin oradan da sistem dosyalarını temizleyin seçeneğine tıklayın. Tüm bu işlemler C diskini temizleme konusunda size yardımcı olacak ve bilgisayarınızı hızlandıracaktır.

 

webtoz.com

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU