Çalınan Hotmail Adresini Geri Alma

Öncelikle Hotmail Adresleri 5 Yıl İçerisinde Giriş Yapmadıysanız Boşa Düşer.Artık O Mail Adresi Kulanılamaz.Veya O Mail Adresini Birileri Tekrar Kayıt Ederek Kullanırlar Yani 5 Yıl İçerisinde Hotmail Hesabınıza Giri şYapdığınız Takdirde O  Mail Adresi Aktif Olmadığı İçin Birileri O Mail Adresini Tekrar Kayıt Ederek Üstlerine Almış Olur.

Mail Adresini Birilerine Kaptırıp Kaptırmadığınızı Veya Boşa Düşüp Düşmediğini Anlamanız İçin Yapmanız Gerekenler

1:Outlook.com Adresine Girerek Eski Hesabınızı Giriş Ekranına Yazınız Eski Şifrenizi Veya Sallamasyon Bir Şifrede Yazabilirsiniz Şifre Kısmına Oturum Aç Butonuna Tıkladığınızda Eğerki Böyle bir Hesap Yok Hatası Alıyor İseniz O Hesap Düşmüştür Arkadaşlar.

O Hesabı Geri Almak İçin Tekrar Kayıt Olarak Almaya Çalışınız Genel Olarak Facebook Hesapları Çalınan Kişiler Bu Sorundan Dolayı Kaptırmaktadır.

Facebook Hesabınız Çalınır İse Mutlaka Yeni Bir Hesap Açıp O Hesabınızın Çalındğını Arkadaşlarına Bilgilendiriniz.Ardından Geri Alma İşlemlerini Yapabilirsiniz.

2:Hotmail Güvenlik Programı

Hotmail Adresiniz Şifrenizi Unuttuysanız Erişim Sağlıyamıyor İseniz Yapmanız Gereken İşlemlerden İlki Şifremi Unuttum Butonuna Tıklayıp Daha Önce Oluşturmuş Olduğunuz Güvenlik Sorusunu Cevaplamanız Gereklidir.Yeni Sistemde Güvenlik Sorusu Yerine Artık Sms Sistemi İle Kendinizi Kanıtlı ya bilirsiniz .Bunun İçinde Kayıt Esnasında Belirtmiş Olduğunuz Telefon Numaranız Geçerlidir.

Eğer Güvenlik Sorusu Veya Sms İle Doğrulama İşlemi Yapamıyor İseniz.Kendinizi Kanıtlamak İçin Kayıt İşleminde Gerçekleştirdiğiniz Bilgilerinizi Forum Üzerinden Doldurarak Sağlamanız Gereklidir.

Forum Olayı Şifremi unuttum Sayfalarında Görebilirsiniz.

3:Hotmail Hesabınızın Çalındığını Anlamanızın Tek Yolu 

Hesabınıza Giriş Yapamamanız dır.Bunun Haricinde Geriye Mail Adresinize Bağlı Hesaplardır.Facebook Gibi Hesapların Çalınması.

Arkadaşlar Ufak Bir Not Düşelim 

Olaki Sosyal Medya Profil Hesaplarınız Çalındı Mutlaka Yeni Hesap Açıp Hemen Yeni Hesabınızdan Çalındığını Duyurun.Günümüzde Çalınan Profiller Üzerinden Nakit Paralar İstenilmekte Veya Farklı İşlemler Yapılmaktadır.Bu Tuzağı Bir Nebze Olsun Önlemiş Olursunuz.

Eğerki Facebook Hesabınız Çalımış İse Mutlaka Facebook Ekibine Durumu Bildirin Bildiğiniz Üzere Şikayet Bölümde Taklit Üzerinden Şikayet Edebiliyorsunuz.

webtoz.com

Ayrıca Siber Suçlar Polis Bürosuna Şikayet Dilekçesinde Bulunabilirsiniz.Fakat Bu Pek Hızlı Sonuç Ve Yarar Sağlamaz.

En Hızlı Yöntem Şifremi Unuttum Üzerinden Parola Sıfırlama Yönergeleri Ve Şikayet Bölümünden Topluca O Profilin Çalındığını Veya Taklit Edildiğini Bildirmektedir.

Böyle Bir Durumda Tek Yapılması Gereken Hotmail Destek Hesabına Yazı Yazmanız Gereklidir Fakat

Posted in İnternet

İNTERNETE BAĞLANAMIYORUM SORUNU

Posted in Ağ Sistemleri

Android ağa erişim reddedildi Hatası Çözümü

Posted in Ağ Sistemleri

ip adresi ele geçerse ne olur

Posted in İnternet

Çalınan Hotmail Adresini Geri Alma