Canan Karatay Diyeti

Canan Karatay Diyeti

Türkiye’de diyet listesi denince akla ilk olarak gelen Karatay diyeti oluyor. Karatay diyetiyle sağlıklı bir şekilde kilo verebilir ve form tutabilirsiniz. Karatay diyeti belli başlı kuralları bulunan ve bu kurallar doğrultusunda kilo vermeyi amaçlayan bir diyet sistemidir. Aslında Canan Karatay sunmuş olduğu beslenme önerilerini diyet olarak adlandırılmasının hoşlanmıyor. Buna kısacası sağlıklı beslenme diyebiliriz. Karatay diyetinde kullanılan birçok yöntem kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Amaç günde 2 kez sağlıklı beslenerek kilo vermektir. Leptin hormonunun düzgün bir şekilde çalışabilmesi için 6 saat aç kalmak gerekiyor. Karatay diyetinde ilk hedef, öğünlerin arasında 6 saat olmasıdır. 6 saat boyunca herhangi yiyecek  tüketmediğinizde, leptin hormonu çalışıyor ve kilo vermeniz oldukça kolaylaşıyor.

Doğal Yiyecekler Tüketilmeli

Karatay diyetinde kesinlikle doğal yiyecekler tüketilmelidir. Kuruyemişler çiğ olarak tüketilmelidir. Kavrulmuş kuruyemişler Karatay diyetinde yer almıyor. Yemekler genellikle soğuk sıkım zeytinyağı ve kuyruk yağı ile yapılıyor. Sabah kahvaltılarında hazırlanan yumurtalarda bol tereyağlı kullanılıyor. Doğal olan her türlü ya Karatay diyetinde serbesttir. Kendi yoğurdunuzu kendiniz yaptığınız zaman organik bir yoğurt tüketmiş olacaksınız. Karatay diyetinde organik yoğurt tüketilebilir. Organik sebze ve meyveler Karatay diyetinin temelini oluşturuyor. Bu diyette her türlü et ürünü dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz. İşlenmemiş her türlü et ürünü Karatay diyetinde tüketilir. Ayrıca bu diyette ara öğün yoktur.

Doyasıya Yemek  Gerekiyor

Karatay diyetinin temel kurallarından bir tanesi de sofradan aç kalkmamaktır. Serbest olan her türlü yiyeceklerden sabah ve akşam önlerinde dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Bu diyette doyasıya yemek yiyebilir, aç kalmadan zayıflayabilirsiniz. Karatay diyeti ile sağlıklı ve organik ürünler tüketerek güzel bir şekilde beslenme alışkanlığı kazanabilirsiniz. Popüler olan bu diyet listesini deneyerek kilo vermeyi başarabilirsiniz.

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri