Casper Türk Malı Mı?

Casper Türk Malı Mı?

Elektronik sektöründe devlerden biri olan Casper tarihi ile de dikkat çeken markalardan biri olarak bilinmektedir.

Dünya devlerine göre özellikle yapmış olduğu tasarımları ile tercih edilmekte olan Casper Türk malı mı? Sorusu kullanıcıların merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Casper markasının Türk markası olduğunu bilen kişi sayısı oldukça azdır. 1991 yılında kurulmuş olan marka Yıldız Teknik Üniversitesinden mezun olmuş olan üç girişimci ruhuna sahip bilgisayara mühendisi tarafından kurulmuştur.

Mecidiyeköy’de kurulmuş olan 40 metrekarelik ofis içerisinde başlanan çalışmaların ardından kısa zamanda tasarımlar ile adını duyurmayı başarmış olan markalar arasında yer almıştır. Telefon, bilgisayar gibi birbirinden farklı ürünler konusunda tasarlamış olduğu modelleri ile tercih edilen Casper’in kuruluşu ve kurucusu hakkında en çok merak edilenlerden biri de Türk malı olup olmadığıdır.

Casper’ın Kuruluşu

1991 yılında kurulmuş olan marka günümüzde dünya devleriyle rekabet etmektedir. Üç isim tarafından kurulmuş olan Casper markası günümüzde iki ortak ile yoluna devam etmektedir. 1991 yılında kurulumunun ardından 1996 yılında vefat eden üçüncü ortak nedeniyle 19 yıl boyunca iki ortak tarafından idare edilmiştir.

 

webtoz.com
Posted in nedir

evde kal Resimlı Sloganlar

Posted in nedir

Hazreti Kime Denir Mevlana’ya Neden Hazreti Diyorlar

Posted in nedir

Obezite Nedir Ve Neden Olur

Posted in nedir

LİNKLERE RESİMLERE VİRÜSLERİ NASIL YERLEŞTİRİYOLAR