Çiğ Köfte Kilo Aldırır mı?

Çiğ Köfte Kilo Aldırır mı?

İçerisinde yer alan bulgur ve salça gibi besinlerden dolayı çiğ köftenin kalorisi yüksek bir yemek olduğu düşünülebilir. Ama evde kendiniz yaptığınız takdirde ve dürüme sarıp yemektense marul ya da aysberg gibi sebzelerle tüketildiğinde aslında çiğ köfte çok da kilo aldıran bir yemek değildir. Ekşili ve meze tarzı bu tür yemeklerin çok sevenler çiğ köfteden vazgeçemiyorsa evde kendileri hazırlayabilir.

Çiğ Köfte Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evde yemek yapmaya fazla vakit ayıramıyorsanız ve mutlaka dışarda yemek zorunda kalıyorsanız çiğ köftenizi güvendiğiniz bir yerden alıp ekmeksiz ya da lavaşsız tüketmeniz gerekir. Ama evde yapmanız çok daha sağlıklıdır ve kilo alamdan yemek için mutlaka evde yapmanız öneriliyor. Evde yaparken bulgur miktarını az olarak ayarlayabilirsiniz. Öte yandan bulgur yerine kepekli ya da esmer bulgur da seçebilirsiniz. Salça ya da yanında tüketeceğiniz turşu gibi besinleri de az tuzlu ve organik olanlardan seçmelisiniz. Ayrıca nar ekşisi konusunda dikkatli olmanız gerekiyor.

Sağlık Nar Ekşisi

Nar ekşisi en sevilen salata malzemelerinden birisidir. Çiğ köfte için de kesinlikle vazgeçilemeyen bir parçadır. Ama tamamen doğal ve organik nar ekşisi bulmak artık kolay değildir. Öncelikle güvendiğiniz bir yer varsa ve oradan satın alabiliyorsanız her zaman orayı tercih edin. Öte yandan evde yapmak için vaktiniz varsa kendiniz hazırlayıp her zaman salatalarınızda kendi yapımınız olan nar ekşisini kullanın. Çünkü dışarıda satılanlar arasında katkı maddesi içerenler çoğunluktadır. Özellikle şeker içeren nar ekşilerinden uzak durmak gerekiyor. Sonuç olarak internetten bulabileceğiniz ya da size tavsiye edilen çiğ köfte tarifleri arasından size güzel görünen varsa onları yukarıda saydığımız yöntemlere dikkat ederek revize edebilir ve kendiniz sağlıklı ve kilo aldırmayan bir çiğ köfte yapabilirsiniz. Bu da çok fazla kilo aldırmaz. Ölçüsüne dikkat ederek ve ekmek tüketmeden yediğinizde dışarıdan satın aldığınız da o kadar zararlı olmayabilir.

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri