CMD KOMUTLARI İLE FORMAT ATMA

CMD KOMUTLARI İLE FORMAT ATMA 

CMD komutları ile format atma Windows 7-8-10, Windows’un en önemli parçalarından biri olan CMD sayesinde çok kolay. 9 farklı aşama ile anlatacağım CMD ile formatlama işlemini sırası ile anlatacağım.

DISKPART-LIST DISK-SELECT DISK adımlarını izledikten sonra karşımıza çıkan seçeneklerden hangi diski formatlayacağınızı seçeceksiniz. Eğer hatırlamıyor iseniz de boş alanına bakarak tahmin yürütebilirsiniz.  Diski seçtikten sonra – CLEAN- CREATE PARTITION PRIMARY- ACTIVE- FORMAT FS- ASSIGN yolunu izliyoruz. Son olarak EXIT yazıp çıkışı yapıyoruz.

DISK PART işlemi disk yönetim ekranını açar. LIST DISK işlemi bilgisayara takılı diskleri listeler. SELECT DISK işlemi istediğiniz diske format işlemi yapmanız için seçim yapmanızı ister. CLEAN işlemi disk yapısını temizler. CREATE PARTITION PRIMARY işlemi disk partitionlarını hazırlamaya yarar. ACTIVE işlemi diskiniz aktif hale getirir. FORMAT FS işlemi hızlı format işlemidir, yani format dediğimiz işlem FORMAT FS’ dir. ASSIGN doğrulama işlemidir. EXIT ise çıkış anlamına gelir.

CMD komutları ile format atma Windows 7-8-10 işlemi için CMD programını yönetici olarak çalıştır dedikten sonra kullanmamız daha hızlı ve sorunsuz olacaktır.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU